دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸, ساعت ۰۹:۴۴ |
احتمال راه‌اندازی پلتفرم پرداخت ریپل (xRapid) در ماه آینده

احتمال راه‌اندازی پلتفرم پرداخت ریپل (xRapid) در ماه آینده

به گزارش شبکه CNBC در ۱۷ سپتامبر، ریپل نسخه‌ی تجاری پلتفرم پرداخت xRapid را به احتمال فراوان ماه آینده یا پس از آن راه‌اندازی خواهد کرد.

این خبر را مدیر بخش روابط قانون‌گذاری آسیا-اقیانوسیه و خاورمیانه آقای ساگار ساربای (Sagar Sarbhai) در مصاحبه خبری با CNBC عنوان کرد و اظهار داشت که ریپل در حال برداشتن قدم‌های رو به جلو در راستای راه‌اندازی محصول xRapid خود است.

محصول xRapid یک پلتفرم درگاه پرداخت آنی است که برای تسهیل و سرعت‌بخشیدن در پرداخت‌های بین‌المللی طراحی شده است. این محصول که با کاربرد تجاری ساخته شده و توسط توکن‌های ریپل (XRP) پشتیبانی می‌شود، برای کاهش هزینه‌های ناشی از نقدینگی و انجام سریعتر تراکنش‌های برون مرزی بین کشورها پیاده‌سازی خواهد شد.

ریپل ادعا می‌کند که با این محصول سرمایه لازم جهت نقدینگی را به طور قابل توجهی کاهش داده است. آقای ساربای در مصاحبه با CNBC اذعان داشت:

من مطمئنم که ماه آینده یا پس از آن، اخبار خوبی از اجرایی شدن این محصول و استفاده از آن به گوش شما خواهد رسید.

احتمال راه‌اندازی پلتفرم پرداخت ریپل (xRapid) در ماه آینده

ساگار ساربای (Sagar Sarbhai)

همچنین آقای ساربای این نکته را تایید کرد که دید قانون‌گذاران نسبت به ارزهای دیجیتال به طرز قابل توجهی از دیدگاه سابق «بلاک چین خوب و ارزهای دیجیتال بد» تغییر کرده و نظرات این افراد نسبت به ارزهای دیجیتال انعطاف‌پذیرتر از قبل شده بطوریکه هم‌اکنون مزایای کریپتو را نیز در نظر می‌گیرند.

در ماه آگوست ریپل با ۳ صرافی ارزهای دیجیتال بیترکس (Bittrex)، بیتسو (Bitso) و کوینز فیلیپین (Coins.Ph) برای ساخت اکوسیستمی سالم از صرافی‌های دارایی دیجیتال اعلام همکاری کرد. این همکاری امکان تغییر سریع بین توکن‌های ریپل (XRP)، دلار آمریکا، پزوس مکزیک و پزوس فیلیپین را به ریپل می‌دهد.

احتمال راه‌اندازی پلتفرم پرداخت ریپل (xRapid) در ماه آینده

در بهار سال جاری، موسسات مالی مختلفی در نسخه آزمایشی پلتفرم xRapid شرکت کردند تا تراکنش‌هایی را بین آمریکا و مکزیک آزمایش کنند. شرکت‌کنندگان اظهار داشتند که هزینه‌ تراکنش‌ها با این روش ۴۰ تا ۷۰ درصد کاهش می‌یابد. علاوه بر صرفه‌جویی در این هزینه‌ها، گروه‌های مختلف از افزایش سرعت تراکنش‌ها نیز سخن گفتند که از ۲ الی ۳ روز تا تنها ۲ دقیقه کاهش یافته بود.


منبع: ارز دیجیتال