دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸, ساعت ۱۷:۲۷ |
یک روز برفی با لیلا بلوکات

یک روز برفی با لیلا بلوکات

یک روز برفی با لیلا بلوکات +عکس، صبح‌های زود پنج شنبه و جمعه از اتوبان شهید همت که بپیچی به اتوبان مدرس در دل تپه‌های عباس‌آباد، کم‌کم همسفرانت پیدا می‌شوند؛

ماشین‌های شخصی و مینی‌بوس‌های آموزشی که به نیت یکی از پیست‌های شمال تهران به راه افتاده‌اند و قرار است این آخر هفته را در میزبانی کوه و برف خوش بگذرانند.

هوا هنوز خاکستری است و شاید امروز اصلا آفتاب از پشت ابرها بیرون نیاید اما از شروع جاده آدرنالین‌ها ترشح شده و قرار است هیجان دلچسبی را امروز تجربه کنیم.

هیجان اسکی در هر کدام از پیست‌های کشور، تجربه جذابی است. ما این روز خاطره‌انگیز زمستانی را با لیلا بلوکات پشت سر گذاشتیم. بازیگری که از کودکی اسکی می‌کند و در این ورزش حرفه‌ای محسوب می‌شود.

در ادامه یک روز سفید برفی با بازیگر نقش نفرتیتی سریال حضرت یوسف گپ و گفتی درباره دنیای غیر بازیگری‌اش زدیم و یک پرونده جمع و جور درباره اسکی فراهم کردیم تا همه اطلاعات لازم برای شروع این ورزش را یک‌جا به دست بیاورید.

یک روز برفی با لیلا بلوکات

اسکی را از کودکی آغاز کردم

ورزش اسکی را از کودکی آغاز کردم. تمام خانواده و اقوامم اسکی می‌کردند و به این ورزش علاقه داشتند.

پدرم، مادرم، برادرم و خواهرهایم اسکی‌باز بودند و از کودکی مرا همراه خود به پیست‌های اسکی می‌بردند. به این ترتیب من هم به اسکی علاقه‌مند شدم و از سن هفت سالگی، وقتی توانستم کفش اسکی بپوشم این ورزش را آغاز کردم. اوایل همراه پدرم به شکل تجربی و آماتوری و از سنین نوجوانی به شکل جدی و حرفه‌ای‌‌تر اسکی کردم.

جذب ورزش‌های هیجان‌انگیز می‌شوم

در زمستان بیشتر اسکی می‌کنم اما در کنار این ورزش، بدنسازی و والیبال هم ورزش‌های جدایی‌ناپذیر زندگی‌ام هستند. در فصل‌های گرم هم سوارکاری و شنا می‌کنم.

در کل ورزش همیشه بخش مهمی از زندگی‌ام را تشکیل می‌دهد. سوارکاری و والیبال را حدود پنج سال است که شروع کرده‌ام. عاشق اسب‌ها هستم و به این علت جذب این ورزش شده‌ام اما در کل ورزش‌های چالش‌برانگیز و هیجان‌انگیز را خیلی دوست دارم.

در اسکی با برف و سرما سرو کار داریم و در سوارکاری با اسب و سختی‌های مربوط با این حیوان. این ورزش‌ها بسیار هیجان‌انگیز و جذابند و ورزشکار را برای آزمایش توان بدنی، صبر و حوصله به چالش می‌کشند.

یک روز برفی با لیلا بلوکات

اسم اسبم سزار است

برای ادامه سوارکاری حتما باید اسب داشته باشید، به‌خصوص اگر بخواهید این ورزش را به شکل حرفه‌ای دنبال کنید. من هم چند سال پیش یک اسب خریدم که در حال حاضر در مجموعه سوارکاری نوروز آباد تهران پانسیون شده است.

اسم اسبم «سزار» است و خیلی دوستش دارم. امکان ندارد به سمت سوارکاری بروید و عاشق اسب‌ها نشوید من هم وابستگی زیادی به سزار دارم.

اسکی ورزش مخصوص پولدارها نیست

همیشه می‌گویند اسکی ورزش مخصوص افراد مرفه است، در صورتی که به نظر من اینطور نیست و اگر کسی به این ورزش علاقه‌مند باشد می‌تواند شرایطش را مهیا کند.

برای اسکی نیاز به چوب و لباس است که می‌توان از چوب ارزان و لباس‌های زمستانی استفاده کرد.

همین‌طور از دور به نظر می‌رسد اسکی ورزش بسیار سنگینی است اما هر کسی که اسکی کرده باشد می‌داند این ورزش بسیار مفرح و نشاط‌آور است و می‌توان از آن به عنوان ابزاری برای تخلیه روحی و گرفتن انرژی مثبت استفاده کرد.

برای عده‌ای هم اسکی تفریحی جذاب است؛ آنها برف و زیبایی‌های کوهستان را دوست دارند و دل‌شان می‌خواهد آخر هفته را در پیست‌های اسکی بگذرانند.

یک روز برفی با لیلا بلوکات

تفریحی بهتر از ورزش وجود ندارد

قطعا هر ورزشی هزینه‌بر و وقت‌گیر است، برای اسکی باید چوب، لباس و وقت کافی برای رفتن به پیست داشته باشیم.

برای سوارکاری هم باید لباس‌های مخصوص داشته باشیم و از یک جایی به بعد نیاز به خرید اسب هم حس می‌شود و پس از آن هم هزینه‌های مخصوص به نگهداری اسب وغیره.

در مورد ورزش‌های دیگر هم به مهارت، هزینه و وقت نیاز است اما من فکر می‌کنم اگر قرار است در زندگی برای یک سری کارها یا تفریح‌ها هزینه کنیم چه بهتر که در راستای ورزش و سلامت جسم و روح‌مان باشد؛

همانطور که برای خرید کردن، سفر یا رفتن به رستوران هزینه می‌کنیم و پول خرج کردن برای این کارها جز زندگی‌مان شده است.

ضمن اینکه آنقدر ورزش‌های مختلف وجود دارد که هر کدام‌مان می‌توانیم باتوجه به وقت و بودجه‌مان یکی از آنها را انتخاب کنیم.

به خاطر آمادگی جسمانی بالا از بدل استفاده نمی‌کنم

من فکر می‌کنم ما بازیگران باید اهمیت زیادی برای ورزش قائل شویم چراکه آمادگی بدنی برای هر بازیگری ضروری است. برای بازی در نقش‌های مختلف باید سوارکاری، اسکی‌و… بلد باشیم.

در نقش‌های تاریخی اکثرا به سوارکاری نیاز است. همچنین در فیلم‌ها و سریال‌های اکشن بازیگران باید آمادگی جسمانی برای دویدن یا حضور در سکانس‌های پر زد و خورد را داشته باشند.

من همیشه در کارهای اکشن به راحتی حضور پیدا می‌کنم و تاکنون از بدل استفاده نکرده‌ام.

یک روز برفی با لیلا بلوکات

عاشق سفرم

من عاشق سفرم و از سفرهای طبیعت‌گردی و کمپ زدن تا سفر به کشورهای دیگر را تجربه کرده‌ام. یکی از آرزوهایم این است که بتوانم کل دنیا را ببینم.

من هم جزو قشر مرفه جامعه نیستم و زندگی متوسطی دارم (و خدا را شکر راضی‌ام) اما از هر فرصتی برای برنامه‌ریزی سفری خاطره‌انگیز استقبال می‌کنم.

به‌شدت اهل کتابخوانی و فیلم دیدن هستم

گذشته از ورزش که شاید بتوانم بگویم مهم‌ترین تفریح زندگی‌ام محسوب می‌شود به‌شدت اهل کتاب و فیلم هستم.

معمولا فیلم‌های موفق در فستیوال‌های جهانی را می‌بینم و اگر هم کسی فیلمی را توصیه کند سعی می‌کنم وقت بگذارم و آن فیلم را تماشا کنم.

وقتی به فیلم‌بینی بیفتم گاهی حتی ممکن است هر شب سه، چهار فیلم ببینم البته مدتی است کمتر فرصت فیلم دیدن پیدا کرده‌ام و کلی فیلم در اتاقم جمع شده که هنوز تماشای‌شان نکرده‌ام ولی در اولین فرصت سراغ‌شان خواهم رفت.

کتابخوانی نیز یکی از برنامه‌های همیشگی زندگی‌ام است. در نوجوانی بیشتر رمان می‌خواندم و از زمانی که بازیگری را به شکل حرفه‌ای شروع کردم، بیشتر کتاب‌های مربوط به سینما و بازیگری را می‌خوانم.

در کنار اینها به کتاب‌های شعر و فلسفی نیز علاقه دارم. آخرین کتابی که خواندم «چهار اثر از فلورانس اسکاول شین» بود که بسیار مرا جذب کرد.

همینطور کتاب‌های خانم تهمینه میلانی را هم تازگی خوانده‌ام و از خواندن داستان‌های زیبا و نثر روان ایشان لذت برده‌ام. کتاب «هزارو یک شب» آخرین کتابی بود که از خانم میلانی خواندم.

یک روز برفی با لیلا بلوکات

سفر با یک کوله‌پشتی

اگر پول داشته باشم شاهانه سفر می‌کنم! اگر پول کافی نداشته باشم ساده و معمولی سفر می‌کنم. نباید به‌خاطر اینکه فکر می‌کنیم سفر ممکن است پرهزینه باشد این لذت را از زندگی‌مان حذف کنیم.

می‌توان با کمترین هزینه به سفر رفت و لذت برد. می‌توان با اتوبوس به دامان طبیعت رفت، پیاده‌روی کرد و مکان‌های زیبای کشور را کشف کرد.

با یک دوربین، کمی پول و همراهی همسفران خوب می‌توانیم به سفر برویم و از این سفر‌های دسته‌جمعی کلی خاطره قشنگ داشته باشیم.

من شخصا سفرهای گروهی، طبیعت‌گردی، خوابیدن در چادر و گشت و گذار با یک کوله‌پشتی را تجربه کرده‌ام و سفرهای کم‌هزینه را هم یاد گرفته‌ام.

در آخرین سفری که داشتم با یک کوله به شهرهای مختلف سفر کردم و در هر شهر نیز در منزل دوستان خوب و اقوام مهربانم ساکن شدم.

ماجراجویی با روحیه‌ام همخوانی دارد

بزرگ‌ترین لذت سفر آشنایی با فرهنگ‌های مختلف و کشف چیزهای جدید است. من به‌شدت دوست دارم با فرهنگ اقوام مختلف کشور خودمان و سایر کشورها آشنا شوم.

در هر سفری از غذاهای مخصوص آن منطقه یا شهر استفاده می‌کنم وسعی‌می‌کنم تا جاذبه‌های گردشگری آن منطقه مانند مکان‌های تاریخی و زیبایی‌های طبیعت را از دست ندهم.

از ارتباط برقرار کردن با مردمی از فرهنگ‌های گوناگون لذت می‌برم و آشنایی با رسم و رسوم و آیین‌های‌شان برایم لذت‌بخش است.

در اغلب سفرها بُعد ماجراجویی بسیار پررنگ است و این درست همان چیزی است که با روحیه من همخوانی کامل دارد (می‌خندد).


منبع: پارس ناز