جمعه ۲۵ بهمن ۱۳۹۸, ساعت ۱۳:۳۸ |
زندگی در نیوزلند

زندگی در نیوزلند

در رابطه با مبحث کیفیت زندگی در نیوزیلند در مقایسه با دیگر کشورها عملکرد بهتری داشته است، این کشور از جهت وضعیت سلامت و ارتباطات اجتماعی در عالی ترین رتبه قرار گرفته است. این در حالیست که این کشور از جهت میزان درآمد و ثروت، کیفیت فعالیت های زیست محیطی، مشارکت های مدنی، امنیت شخصی، مسکن، فعالیت های بهبودی، آموزش، مهارت، مشاغل و امکانات رفاهی در حد متوسطی قرار گرفته است. زندگی در نیوزیلند مانند دیگر کشور ها دارای مزایای زندگی و معایب و مشکلات زندگی می باشد.

عبارت معروف “ثروت خوشبختی نمی آورد” به معنای رسیدن به بالاترین سطح استاندارد زندگی خواهد بود. به خاطر داشته باشید که در کشور نیوزیلند حد متوسط درآمد سرانه قابل عرضه کمتر از حد متوسط OESD برای یکسال می باشد.

شرایط زندگی در نیوزیلند

مخارج زندگی در نیوزیلند بسیار موضوع مهمی برای زندگی در این کشور است. مخارج زندگی در نیوزیلند است که سطح و کیفیت زندگی را مشخص میکند. قبل از شروع زندگی در نیوزیلند شما بایستی با شرایط اجاره و خرید ملک و خانه، قیمت اجاره و خرید خانه در نیوزیلند، هزینه زندگی در نیوزیلند، وضعیت کار و تحصیل در آن کشور اطلاعات کسب کنید.

در رابطه با مبحث استخدام در کشور نیوزیلند باید بدانید که ۷۴ درصد از افراد ۱۵ تا ۶۴ ساله در این کشور حقوق خود را به صورت کار در ازای دستمزد دریافت می نمایند، این در حالیست که این در صد بر اساس استاندارد های OESD بایستی به ۶۶ درصد نیز برسد. حدود ۱۴ درصد از کارفرمایان کشور نیوزیلند ساعات بسیار طولانی را به کارکردن اختصاص می دهند این در حالیست سازمان OESD حداکثر استاندارد را ۱۳ درصد اعلام می نماید. به خاطر داشته باشید که مبحث ساعات کار طولانی برای مردان ۲۰ و برای زنان ۷ درصد خواهد بود.

معمولا از دلایل مهاجرت به این کشور کار و تحصیل می باشد. قبل از مهاجرت برای کار به این کشور شما باید از وضعیت در آمد، دستمزد و حقوق در نیوزیلند آگاهی کسب کنید. برای کسب آگاهی از شرایط مردم نیوزیلند و همچنین شرایط زندگی در (نام پایتخت) این کشور بایستی با افرادی که تجربه زندگی در نیوزیلند را دارند مشورت کنید. شرایط و وضعیت بهداشت و درمان در این کشور در این کشور مناسب می باشد. واحد پول این کشور دلار زلاندنو می باشد. زبان رایج مردم نیوزیلند در این کشور انگلیسی و مائوری می باشد.

مبحث آموزش و کسب مهارت های ضروری از عوامل بسیار مهم اخذ شغل مورد نظر به حساب خواهند آمد. در کشور نیوزیلند ۷۴ درصد از بزرگسالان (افراد ۲۵-۶۴ ساله)، نسبت به تحصیل در مقطع بالاتر از سطح متوسطه مبادرت ورزیده اند، این درحالیست که این ارقام بر اساس استاندارد های سازمان OESD بایستی به ۷۶ درصد نیز برسد. باید بدانید که این امر(تکمیل دوره متوسطه با موفقیت) در خصوص مردان نسبت به زنان بیشتر صدق می کند چرا که این رقم برای مردان ۷۵ و برای زنان ۷۳ درصد خواهد بود.

در رابطه با مبحث کیفیت سیستم آموزشی باید بدانید که دانشجویان متوسط در رابطه با روخوانی ادبیات نمره ۵۰۹ را بدست آورده اند این درحالیست که دروس ریاضیات و علوم پایه با استفاده از PISA (برنامه ارزیابی دانشجویان بین المللی) مورد بررسی واقع می شود. ناگفته نماند که نمره اخذ شده بالاتر از حد متوسط استاندارد OESD که برابر با ۴۹۷ است خواهد بود. به طور کلی در رابطه با این موضوع باید بدانید که دختران عملکرد بهتری نسبت به پسران داشته اند.

در رابطه با مبحث سلامت باید بدانید که سن مرگ ومیر طبیعی در کشور نیوزیلند ۸۱ سال می باشد، رقمی که یکسال بیشتر از حد متوسط اعلام شده توسط سازمان OESD خواهد بود. این درحالیست که سن مرگ و میر در کشور نیوزیلند برای زنان ۸۳ و برای مردان ۸۰ تخمین زده شده است. سطح آلودگی در این کشور (بر اساس PM2.۵) حدود ۸.۶ میلیونیم می باشد، این رقم نسبت به حد متوسط رقم اعلام شده توسط سازمان OESD ۱۴.۰۵ بسیار کم می باشد و آسیب جدی به ریه و شش ها وارد نخواهد کرد. کشور نیوزیلند در رابطه با کیفیت آب عملکرد بسیار عالی داشته است چرا که حدود ۹۲ درصد از مردم اظهار دارند که از کیفیت آب مورد استفاده رضایت کامل را دارا هستند. این درحالیست که حد متوسط این رقم توسط سازمان OESD،۸۱ درصد نیز اعلام شده است.

با تمرکز بر گوی عموم مردم، مشخص می شود که سطح مشارکت مدنی در کشور نیوزیلند بسیار بالا می باشد، جایی که ۹۹ درصد از افراد به یکدیگر اعتماد و وابستگی کامل دارند، این درحالیست که درصد اعلام شده توسط سازمان OESD حدود ۸۸ درصد خواهد بود. تعداد رای دهندگان در فرایند مشارکت های مدنی و فرایند های سیاسی در طول انتخابات اخیر ۷۷ درصد اعلام شده است، رقمی که بیش از رقم اعلام شده توسط سازمان OESD ۶۸ درصد می باشد.

بر اساس آمارها و ارقام های بدست آمده توسط سازمان OESD باید بدانید که در این کشور بالاترین رقم را از جهت رضایت از سطح کیفیت زندگی در نیوزیلند بدست آورده است. ناگفته نماند که مقیاس اندازه گیری رضایت از زندگی در نیوزیلند از ۰ تا ۱۰ می باشد، این درحالیست که کشور نیوزیلند رقم ۷.۴ را به خود اختصاص داده است، رقمی که بالاتر از رقم اعلام شده توسط سازمان OESD ۶.۵ خواهد بود.

بی شک آرزوی زندگی کردن در کشور نیوزیلند به ذهن تمامی جهانیان و تمامی سنین خطور کرده است، چرا که شهرهای آکلند و ولینگتن از شهرهای بسیار مشهور کشور نیوزیلند برای زندگی معرفی شده اند.

باید بدانید که در حال حاضر بسیاری از افراد جوان برای آغاز یک زندگی جدید با خانواده خود به کشور نیوزیلند مهاجرت می نمایند، چرا که آنان در نظر دارند که کشور نیوزیلند بهترین مکان ایده آل برای رشد فرزندانشان می باشد. استانداردهای زندگی بسیار بالا، آزادی اقتصادی و استانداردهای آموزشی بسیار بالا همگی از دلایل جذب افراد به این کشور به حساب خواهند آمد.

از زمانی که فیلم ارباب حلقه ها ساخته شد، بسیاری از افراد با جاذبه های طبیعی خیره کننده این کشور آشنا شدند. جمعیت دوست داشتنی و طبیعت خیره کننده ماورای اقیانوس آرام همگی از جاذبه های فرهنگی معروف کشور نیوزیلند به حساب خواهند آمد.

کشف ماورای نیوزیلند

مبحث ترافیک، موضوعیست که بسیاری از افراد نگران آن هستند، اما باید بدانید که ترافیک در کشور نیوزیلند تنها به شهرهای شلوغ و در طول ساعات پر رفت و آمد محدود خواهد شد.

اگر شما قصد زندگی کردن در مناطق روستایی کشور نیوزیلند را در سر دارید، باید بدانید که این کشور مناظر جاده ای بسیار زیبا و دیدنی را در خود جای داده است. این درحالیست که امکان پیاده روی، گشت و گذار و کسب مشاغل بسیار مهم در مزارع کشاورزی و در بخش دامداری برای شما وجود خواهد داشت.

به کسانی که قصد عزیمت کردن به مکان های دوردست را در دست دارند پیشنهاد می شود که از خودرو (رانندگی با خودرو) استفاده نمایند. باید بدانید که امکان وارد کردن اتومبیل خود به کشور نیوزیلند امکان پذیر می باشد، البته ناگفته نماند که این امر گران است و باعث اتلاف وقت می گردد. این درحالیست که بهترین گزینه انتخابی برای شما خرید یک اتومبیل بومی و یا استفاده از اتومبیل های کرایه ای خواهد بود.

وسایل حمل و نقل عمومی

وسایل حمل و نقل گسترده در کشور نیوزیلند از دیگر دلایل شهرت این کشور به حساب خواهد آمد. این درحالیست که بسیاری از شهرهای موجود در دیگر کشورها تنها بخشی از سیستم حمل و نقل را در اختیار دارند و سیستم حمل و نقل آنان تنها به اتوبوس محدود می شود.

ناگفته نماند که تنها شهرهای آکلند و ولینگتن از سیستم راه آهن شهری برخوردارند و وسایل حمل و نقل تنها به در اختیار داشتن اتومبیل های شخصی محدود نمی شود. همچنین استفاده از دوچرخه و دوچرخه سواری در این کشور از شهرت والایی برخوردار است.

هواپیما و قطار

وسایل حمل و نقل هوایی که امکان سفر کردن به قسمت های مختلف کشور را فراهم می سازد در این کشور به وفور مشاهده می شود، چرا که امکان سفر کردن با هواپیما برای رسیدن به دیگر مقاصد بومی در این کشور بسیار رایج می باشد. باید بدانید که در کنار سفر کردن با هواپیما، سفر با اتوبوس در این کشور امری بسیار معمول می باشد.

خطوط قطار متعددی در این کشور وجود دارد، این درحالیست که بسیاری از افراد برای بازدید کردن از مناظر طبیعی کشور نیوزیلند از این وسیله نقلیه استفاده می نمایند. ناگفته نماند که در میان دو جزیره اصلی اتصالات کشتی متعدد، وسایل حمل و نقل مسافران و اتومبیل های کثیری مشاهده خواهد شد.


منبع: اصطهباناتی