جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸, ساعت ۱۱:۵۶ |
درباره انگلستان

درباره انگلستان

انگلستان نام نیمهٔ جنوبی جزیره بریتانیای کبیرو یکی از چهار بخش کشور پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی می باشد. این منطقه از شمال با اسکاتلند و از غرب با ولز هم‌مرز است و مهم ترین و عمده‌ترین اجزا تشکیل‌دهنده‌ی کشور بریتانیا است. مرزهای آبی این کشور در شمال غرب دریای ایرلند، در جنوب غرب دریای سلتیو در شرق دریای شمال هستند، و در جنوب نیز کانال مانش آن را از اروپای قاره‌ای و کشور فرانسه جدا می‌کند.

درباره انگلستان

انگلستان دارای بیش از صد جزیره کوچک و بزرگ است که از آن‌ها می توان از جزیره وایت و جزیره مننام برد. شهر لندن پایتخت انگلستان و در همچنین پایتخت پادشاهی بریتانیا است. پرآب‌ترین رود انگستان، رود تیمزاست که از میان شهر لندن می‌گذرد و به دریای شمال ختم می شود.

از لحاظ جغرافیایی مساحت کشور انگلستان ۱۳۰٬۳۹۵ کیلومتر مربع و جمعیت آن قریب به ۵۱٬۴۴۶٬۰۰۰ نفراست.

قدیمی‌ترین نشان وجود انسان در انگلیس کنونی به حدود ۷۸۰ هزار سال پیش برمی‌گردد. رومی‌ها در سال ۴۳پیش از میلاد در زمان امپراتور کلودیوس انگلستان را تصرف کردند، و این سرزمین به نام استان بریتانیا به امپراتوری روم اضافه شد.

تاریخ انگلستان به دوران عهد پیش از رومیان، عهد رومیان، تهاجم آنگلوساکسون‌ها، تهاجم نورمان‌ها، سلسله پلانتانژه، سلسله تئودور، انگلستان در قرن هفدهم، هجدهم و نوزدهم و انگلستان معاصر تقسیم‌بندی می‌شود.

این کشور از ۹ ناحیه، ۴۸ استان و ۳۲۶ شهرستان تشکیل شده‌است.

انگلستان دارای آب و هوایی نسبتاً معتدل می‌باشد که در زمستان از صفر درجه پایین‌تر و در تابستان از ۳۲ درجه بالاتر نمی‌رود. سردترین ماه سال ماه های ژانویه و فوریه و گرم‌ترین ماه سال ماه جولای است. ماه های می، جون، سپتامبر و اکتبر ماه هایی با آب و هوای معتدل رو به گرم با حداقل بارش، فصل های پاییز و زمستان نیز در انگلستان مرطوب ترین فصل ها می باشد.


منبع: اصطهباناتی