چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۸, ساعت ۱۷:۱۸ |
شرایط مهاجرت به ایتالیا

شرایط مهاجرت به ایتالیا

این مقاله در رابطه شرایط اخذ اقامت و راه های اخذ شهروندی و شرایط مهاجرت به ایتالیا می باشد. این کشور، کمی بزرگتر از آریزونا می باشد، و یک شبه جزیره طولانی به شکل یک بوت است، از غرب توسط دریای تایرنین و از شرق به دریای آدریاتیک احاطه شده است. این کشور توسط فرانسه، سوئیس، اتریش و اسلوونی به شمال محدود شده است. کوهستان آپنینی ستون فقرات شبه جزیره را تشکیل می دهد.

رشته کوه های آلپ مرز شمالی آن را تشکیل می دهند. بزرگترین دریاچه شمالی آن گاردا (؛ ۳۷۰ کیلومتر مربع ۱۴۳ مایل مربع) است. پو، رودخانه اصلی این کشور، از رشته کوه های آلپ در مرز غربی ایتالیا جریان می گیرد و با عبور از دشت لومپارد به دریای آدریاتیک میریزد. چندین جزیره بخشی از این کشور را تشکیل می دهند؛ بزرگترین آنها سیسیل (۹۹۲۶ مایل مربع؛ ۲۵۷۰۸ کیلومتر مربع) و ساردنی (۹۳۰۱ مایل مربع؛ ۲۴۰۹۰ کیلومتر مربع) می باشد.

روش های گوناگونی برای مهاجرت به ایتالیا وجود دارد، از جمله راه های مهاجرت به ایتالیا عبارتند از تولد نوزاد، مهاجرت به ایتالیا از طریق ازدواج، مهاجرت به این کشور از طریق کار، مهاجرت تحصیلی و ثبت شرکت و سرمایه گذاری می باشد.

اگر شما هم خواهان مهاجرت به ایتالیا هستید وکلای مجرب موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی از معتبرترین موسسه مهاجرت کشور در دفاتر تهران و شیراز میتوانند شما را یاری دهند و یا به سایت سفارت ایتالیا مراجعه کنید. امید است که این مطلب بتواند اطلاعات مفیدی در اختیار شما خواننده گرامی قرار دهد.

شرایط زندگی در ایتالیا

ایتالیا یک دولت ملی دارد که در سال ۱۸۶۱ زمانی که کشورهای منطقه از شبه جزیره دور هم گرد آمدند داشت، همراه با ساردینیا و سیسیل، تحت دستور شاه ویکتور امانوئل II متحد شدند. دوران حکومت پارلمانی نزدیک در اوایل 1920s زمانی که بنیتو موسولینی دیکتاتوری فاشیستی بود. اتحاد با آلمان نازی به شکست این کشور در جنگ جهانی دوم منجر شد. یک جمهوری دموکراتیک سلطنتی در سال ۱۹۴۶ جایگزین و احیای اقتصادی شد.

ایتالیا یک عضو منشور ناتو و جامعه اقتصادی اروپا (EEC) است. در خط مقدم اتحاد اقتصادی و سیاسی اروپا وجود داشته است، پیوستن به اتحادیه اقتصادی و پولی در سال ۱۹۹۹ اتفاق افتاد. مشکلات مداوم شامل رشد کند اقتصادی، تعداد بالا جوانان و زنان بیکار، جنایات سازمان یافته، فساد و نابرابری های اقتصادی بین جنوب این کشور و مرفه تر شمال بیداد می کند.

قوانین انواع روش ها و راه های مهاجرت به ایتالیا

در این قسمت به بررسی شرایط مهاجرت به ایتالیا و مسیرهای عمده به اخذ تابعیت و اقامت دائم ایتالیایی می پردازیم:

تولد فرزند در ایتالیا

یکی از روش های مهاجرت به ایتالیا و اخذ تابعیت ایتالیایی بر اصل قانونی sanguinis (قانون خون) بر این اساس، کودک متولد شده از پدر و مادر ایتالیایی نیز یک شهروند ایتالیایی محسوب میگردد. تا تا ۱ ژانویه سال ۱۹۴۸، این امکان پذیر نبود که یک مادر ایتالیایی تابعیت ایتالیایی خود را به کودک خود انتقال دهد. با این حال، دادگاه عالی این کشور اخیرا این ماده را بر خلاف اصول قانون اساسی و دقیق تر اصلاح کرد که، به اصل برابری بین زن و مرد منجر شد.

بر این اساس، کودکان متولد شده از مادر ایتالیایی قبل از سال ۱۹۴۸ نیز ممکن است واجد شرایط تابعیت باشد. با این حال، یک خانواده ایتالیایی به خودی خود دلایل کافی برای این ادعا شهروندی ایتالیایی را دارد- یک خارجی با اصلیت ایتالیایی واجد شرایط برای شهروندی ایتالیایی است اگر تنها اگر- او قبل از تابعیت- پدرش- مادرش در این کشور متولد شده باشند.

مهاجرت و اقامت ایتالیا از طریق ازدواج

تابعیت ایتالیایی ممکن است توسط ازدواج با یک ایتالیایی به دست آمده باشد. این یک حق واقعی همه زن و شوهرها است و تنها می تواند به کسانی که سابقه کیفری یا یک جرم جدی در داخل یا خارج از این کشور ندارند تعلق میگیرد. همچنین می تواند به کسانی که تهدیدی برای امنیت ملی و نظم عمومی ندارند در نظر گرفته شود.

پس از ازدواج با یک شهروند ایتالیایی، شرایط خاصی باید تحت قانون ایتالیایی برای اقامت قانونی در این کشور برای یک دوره حداقل دو سال یا سه سال برای زن و شوهر هایی که با هم زندگی می کنند اما در خارج از کشور ملاقات داشته و ازدواج کرده اند اعمال گردد، به عنوان مثال، علاوه بر این، برای ازدواج باید همه فرآیند برنامه شهروندی اقدام شود. خوشبختانه، بدون نیاز به صحبت با زبان ایتالیایی و یا تصویب هر نوع آزمون، اخذ شهروندی ممکن است، بریتانیا، که در آن یک همسر خارجی باید ” در بریتانیا زندگی کند ” و آزمون زبان انگلیسی را انجام دهد.

مهاجرت کاری به ایتالیا

یکی از روش های مهاجرت به ایتالیا از طریق کار و اخذ ویزای کار می باشد. از جمله راه های این مورد مهاجرتی مهاجرت به این کشور از طریق تخصص می باشد.آیا شما یک شهروند غیر اتحادیه اروپا هستید که مایل است به عنوان یک کارمند بسیار ماهر در این کشور کار کند؟ شما می توانید اطلاعات زیر را در مورد شرایط کار در این کشور مورد مطالعه قرار دهید و دنبال کنید، و همچنین به عنوان یک شهروند از حقوق خود در طول اقامت لذت ببرید.

مهاجرت به ایتالیا از طریق کار در این کشور به عنوان یک نیروی کار بسیار ماهر (تخصص):

شرایط مهاجرت به ایتالیا

- کارفرمای شما باید یک پیشنهاد برای شما راسال کند و یک قرارداد به منظور اقامت و برای مهاجرت حاضر داشته باشید؛

- شما باید ویزا را قبل از ورود به ایتالیا دریافت کنید؛

- شما باید برای اجازه اقامت را ظرف هشت روز از ورود به این کشور دریافت کنید.

کارگران بسیار ماهر خارج از سیستم سهمیه می گیرند.

اتباع خارجی که قصد اقامت در ایتالیا برای بیش از سه ماه دارند باید برای آنها اجازه اقامت اعمال شود. این مجوز اجازه می دهد افراد خارجی در این کشور باقی بماند، تحت شرایط خاصی این مجوز از رده خارج می گردد.

صرف نظر از اینکه کسانی که برای آنها در خارج اجازه کار اعمال می شود قبل یا بعد از ورود بایستی اجازه اقامت خود را دریافت کنند (توانایی برای انجام این کار بستگی به ملیت آنها ندارد)، آنها مجبور به ارائه گزارش به مرکز مهاجرت های محلی خود ظرف هشت روز پس از ورود به ایتالیا هستند. این موضوع هم می تواند در یک اداره پست و هم در برخی از استان انجام شود.

اجازه اقامت در ایستگاه پلیس محلی پس از ورود جدید صادر می شود. به این منظور نیاز به پر کردن فرم درخواست تعیین نوع مجوز مورد نیاز و اثبات شناسایی، اثر انگشت و عکس می باشد. انواع مختلفی از اجازه ممکن است با توجه به نیازهای مختلف ارائه گردد. اجازه اقامت یک کارت هوشمند الکترونیکی برای محافظت در برابر تقلب است.

در زمان انتظار برای دریافت کارت اقامت توسط متقاضی شخص دارای حقوق برابر با مجوزی که منتظر آن می باشد است.

طول مدت اجازه اقامت کار برای فرد ایتالیایی تا زمانی که ویزای ورود متقاضی معتبر است ادامه دارد. دارندگان اجازه اقامت به خدمات و مزایای دولت دسترسی دارند.

ماندن و اقامت در ایتالیا به مدت ده سال

یک شهروند غیر اتحادیه اروپا از نظر قانونی اگر به مدت ده سال در این کشور اقامت داشته باشد ممکن است برای او شهروندی ایتالیایی و یک شهروند اتحادیه اروپا پس از چهار سال اعمال می شود. یک تبعه خارجی که از پدر و مادر ایتالیایی متولد شده و یا پدربزرگ و مادربزرگ او شهروندی خود از دست داده اند و به همین دلیل قادر به اخذ شهروندی ایتالیا می باشد، وی حق دارد پس از سه سال اقامت قانونی در این کشور برای اخذ شهروندی اقدام کند.

در کوتاه مدت، به دست آوردن تابعیت ایتالیایی می توانید مزایای قابل توجهی داشته باشد، برای مثال:

- توانایی کار، اقامت و تحصیل در این کشور و در ۲۷ کشور دیگر اتحادیه اروپا (انگلستان، آلمان، سوئد و غیره) بدون نیاز به ویزا؛

- امکانات بیشتری برای پیشبرد کار، در بسیاری از مشاغل و دیگر فرصت های حرفه ای برای اولین بار برای شهروندان اتحادیه اروپا ارائه شده است؛

- دسترسی به مزایای پزشکی، از جمله بهداشت و درمان رایگان؛

- دسترسی به مزایای آموزشی، از جمله آموزش عالی رایگان؛

- دسترسی به حقوق سرمایه گذاری مالی در دسترس تنها برای شهروندان اتحادیه اروپا؛

- تکمیل آسان تر تمام نیازهای لازم برای خرید ملک در ایتالیا؛

- توانایی انتقال تابعیت (ایتالیایی و اتحادیه اروپا) به همه کودکان زیر ۱۸ سال به صورت خودکار.

مهاجرت به ایتالیا از طریق ویزای سرمایه گذاری

در ایتالیا یک روش بسیار مناسب برای سرمایه گذاران خارجی جهت اخذ اجازه اقامت دائم می باشد، که عمدتا مربوط به محیط اقتصادی پایدار و وضعیت اعضای اتحادیه اروپا می باشد. اگرچه با زندگی در این کشور متحمل هزینه های زندگی نسبتا بالایی میگردید، این کشور روش های گوناگون برای سرمایه گذاری دارد.

این کشور دارای یک زیرساخت سیاسی و حقوقی بسیار موثر است و به عنوان مرکز مالی امتیاز بالایی برای سرمایه گذاری کسب و کار در نظر گرفته می شود. این کشور یک استاندارد بالای زندگی و آموزش و پرورش برخوردار است، و مراقبت های بهداشتی در مقایسه با دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا بسیار عالی است. ایتالیا نیز یک کشور استراتژیک است و دارای روابط قوی کسب و کار اروپا و بین المللی است.

موارد مورد نیاز برای ویزای ایتالیا

شهروندان اروپا (انجمن تجارت آزاد اروپا، EEA) از حق اقامت و کار در این کشور بدون نیاز به ویزا و یا اجازه کار برخوردارند. کلیه شهروندان غیر اتحادیه اروپا که تمایل به مهاجرت به ایتالیا برای یک دوره طولانی تر از ۹۰ روز متوالی نیاز به یک مجوز اقامت دارند. این مهم است که برای شما اجازه اقامت ظرف ۸ روز پس از ورود به ایتالیا اعمال گردد. ویزای اقامت برای یک دوره ۲ سال اعتبار دارد و تجدید نظر تا ۶۰ روز قبل از منقضی شدن ویزا شدن اعمال شده است.

مجوز مربوطه به ماندن به نام Permesso یا Soggiorno ضروری است که در آن فرد ایتالیایی به سادگی اقامت برای وی اعمال باید گردد. متقاضی در نتیجه باید اسناد رسمی محکمی نشان دهد منابع مالی کافی را برای حمایت از هزینه زندگی خود را در حالی که ساکن این کشور هستید را می توانید فراهم کنید. Permesso دی Soggiorno قابل اجرا برای تمام کارآفرینان خارجی است که به دنبال انجام فعالیت های کسب و کار و یا تخصص حرفه ای هستند وجود دارد. همه کارآفرینان خارجی باید جزئیات مربوط به ارائه آنچه که آنها قصد انجام آن در در درخواست خود بپردازند.

مدارک مورد نیاز برای ویزای اقامت ایتالیا

- فرم تکمیل شده

- پاسپورت معتبر

- ۲ عکس گذرنامه (حداکثر متعلق به ۶ ماه گذشته)

- بیمه نامه معتبر پزشکی

- جزئیات اقامت از جمله هدف شما برای در ایتالیا بودن و جزئیات محل اقامت شما

- مدرکی دال بر اینکه شما بودجه کافی برای حمایت از هزینه های زندگی خود در این کشور را دارید، این مسئله می تواند با استفاده از یک بیانیه بانک ارائه شود.

مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

فقط یک نوع ویزای برای اهداف مطالعه صادر می شود و شما بایستی در H.Ed. برای ثبت نام نهایی خود در یک موسسه معتبر در ایتالیا اقدام کنید.

هیچ نوع دیگری از ویزای پذیرفته نمی شود. بنابراین شما باید از مقامات دیپلماتیک ایتالیایی صالح ویزای مطالعه درخواست ارسال کنید. سفارت صالح ایتالیا- مقامات مسئول پذیرش کنسولگری با چک کردن درخواست شما شرایط شما را برای اخذ ویزا مورد بررسی قرار می دهند.

یاد آوری

ویزای مطالعه تنها در شرایط زیر صادر می گردد:

- یک مسکن مناسب در ایتالیا داشته باشید؛

- بایستی امکانات مالی کافی برای حمایت از خود در طول مدت تحصیل داشته باشید؛

- مراقبت های پزشکی در این کشور بایستی از (بیمه بهداشت و درمان) برخوردار شوید.

- دارای مقدار پول لازم برای سفر به کشور خود باشید، و یا در حال حاضر بلیط بازگشت معتبر خریداری کنید.

- در حالی که در انتظار طرح های کافی در موافقت نامه های خاص بین کرواسی و ایتالیا، شهروندان کرواتی برای تحصیل در این کشور به عنوان مسافران هستید بایستی برای ویزای ورود ساده ثبت نام کنید (احتمالا، یک ویزا برای چند ورودی نیاز است) در این شرایط نیاز به اجازه اقامت ندارید.

- ارائه نامه تحت عنوان A برای آن دسته از شهروندان خارجی که به طور قانونی در جمهوری سان مارینو زندگی می کنند اعمال می گردد (ویزای ورود، بدون نیاز به مجوز اقامت).


منبع: اصطهباناتی