شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۸, ساعت ۱۳:۴۸ |
شرایط مهاجرت به ایرلند

شرایط مهاجرت به ایرلند

این مقاله در رابطه با شرایط مهاجرت به ایرلند و راه های اخذ شهروندی ایرلند می باشد. روش های گوناگونی جهت مهاجرت به یک کشور نظیر تولد کودک، ماندن یا اقامت برای مدت معین، ازدواج، سرمایه گذاری، خرید ملک و… به بدست آوردن اقامت شما کمک می کند.

در طول دهه گذشته جمهوری ایرلند تبدیل به یک مقصدی بسیار محبوب برای مهاجرت تبدیل شده است. با توجه به اقتصاد نسبتا قوی ایرلند، با توجه سیستم مهاجرت طراحی شده برای مهاجران با توانایی کار بالا (نیروی کار ماهر) برای کار آسان در این کشور، مهاجرت به ایرلند توصیه میگردد.

انواع راه ها روش ها و قوانین اخذ اقامت و مهاجرت به ایرلند

به عنوان یک عضو اتحادیه اروپا، شهروندان ایرلند برای ورود به کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیاز به داشتن ویزای ورود به آن کشور را ندارند. با این حال، مهاجران خارج از منطقه اقتصادی اروپا برای دیدار وابستگان، کار و یا تحصیل در ایرلند نیاز به ویزا ندارند.

سیستم مهاجرت ایرلند به مهاجران با مهارت ها و تخصص های مورد نیاز اقتصاد ایرلند برای دریافت اجازه ورود و ویزا با سهولت اجازه می دهد. لطفا توجه داشته باشید که ایرلند شمالی از جمهوری ایرلند جدا است.

مهاجرت به ایرلند از طریق کار یا تخصص و ویزای کار در ایرلند

اجازه کار شامل دو گزینه: اشتغالی که شامل حقوق و دستمزد ۶۰,۰۰۰ € یا بیشتر باشد، یا اشتغال است که شامل حقوق و دستمزد از € ۳۰,۰۰۰ یا بیشتر و در یک شغل “مهم استراتژیک” باشد. این شامل شغل پرستاران، متخصصان فناوری اطلاعات و دیگر کارگران بسیار ماهر است.

کارت سبز تنها مجوز مبتنی بر اشتغال است که اجازه کار در ایرلند را می دهد، کارت سبز اجازه اقامت فرد را بعد از دو سال اقامت در این کشور بدون تخطی از قوانین را می دهد.

دیگر مجوز مبتنی بر اشتغال عبارتند از: اجازه ها و پروانه اشتغال عمومی، برای کسانی که با حقوق و دستمزد بیشتر از € ۳۰,۰۰۰ در هر شغل و یا اشتغال های وابسته، همراه با شریک، همسر، اجازه ها و پروانه اشتغال، کار همراه با وابستگان و… باشد.

مهاجرت به ایرلند از طریق ازدواج

شما می توانید برای یک ویزای مشارکت مدنی ازدواج پس از اذعان صادقانه ثبت ازدواج خود اقدام کنید. پس از آنکه ازدواج خود را به صورت قانونی ثبت کردید می توانید به راحتی برای این ویزا اقدام کنید.

شما می توانید برای یک ویزای مشارکت مدنی ازدواج تا ۳ ماه قبل از تاریخ سفر خود به ایرلند اقدام کنید. اگر شما در حال سفر به ایرلند هستید، شما باید ویزای مربوط به آن را از مراکز دولتی قبل از ورود خود به این کشور درخواست دهید.

گواهی ازدواج یا گواهی مشارکت مدنی باید تحت قانون ایرلند و سیستم مهاجرت آن ثبت شده باشد. همسر شما (شهروند ایرلند) بایستی به عنوان اسپانسر اقدامات لازم برای درخواست مهاجرت شما را انجام دهد.

در مورد مساله مهاجرت یک رابطه صرفا از طریق اینترنت و یا از طریق تلفن / اس ام اس کافی نیست. رابطه باید به صورت حضوری صورت گرفته باشد.

مهاجرت تحصیلی و مهاجرت به ایرلند و شرایط تحصیل در ایرلند

اگر شما یک شهروند غیر اروپایی هستید و قصد تحصیل در ایرلند را دارید ایتدا شما باید در یک دوره تمام وقت (ILEP) ثبت نام کنید. پس از اخذ پذیرش از یک دانشگاه ایرلندی شما می توانید برای اخذ ویزای ایرلندی اقدام کنید. در حین تحصیل در ایرلند به شما اجازه اشتغال تا ۲۰ ساعت به صورت پاره وقت در هفته و یا تا ۴۰ ساعت در هفته در طول دوره تعطیلات (۱۵ دسامبر- ۱۵ ژانویه) داده می شود.

طرح سطح سوم تحصیلات تکمیلی

دانشجویان ایرلندی از خارج از اتحادیه اروپا که دوره کارشناسی خود را با سطح ۷ تا ۱۰ از یکی از موسسات مجاز اخذ کرده اند مجاز به شرکت در دوره های تحصیلات تکنیلی در این کشور می باشند. علاوه بر این طرح کشور ایرلند شرایط بهتری را برای فارغ التحصیلان این کشور فراهم می کند و به آنها اجازه حضور برای مدت ۶ یا ۱۲ ماه می دهد تا دنبال شغل بگردند و اجازه اشتغال را به دست آورند. اگر آنها اجازه دسترسی به باقی می ماند، به آنها ویزای نوع 1G اعطا می شود.

اگر شما از یک کشور خارج از اتحادیه اروپا برای تحصیل به ایرلند مهاجرت کرده اید و دارای ویزا و مجوزهای لازم هستید، شما می توانید حداکثر تا ۲۰ ساعت در هفته در طول مدت زمان تحصیل و به صورت تمام وقت در طول تعطیلات بدون مجوز اشتغال به کار بپردازید.

سوم سطح تحصیلات تکمیلی اجازه می دهد تا دانش آموزان ورودی از خارج از اتحادیه اروپا از بعد از ۱ ژانویه سال ۲۰۰۷ با درجه سطح ۷ فارغ التحصیلی در ایرلند به مدت ۶ ماه باقی بمانند. افرادی که درجه سطح ۸/۱۰ را دریافت کردند می توانند به مدت ۱۲ ماه در این کشور باقی بمانند. این مدت به آنها اجازه می دهد تا به دنبال کار مناسب و مرتبط با مهارت خود بگردند.

مهاجرت به ایرلند از طریق ویزای سرمایه گذاری

اگر شما یک شهروند خارج از اتحادیه اروپا هستید و میخواهید به ایرلند مهاجرت کنید، برنامه مهاجرت سرمایه گذاری به ایرلند یکی از ساده ترین روش های مهاجرتی به ایت کشور می باشد.

برای این منظور شما باید مجوز سرایه گذاری در این کشور را اخذ کنید و بعد از اخذ مجوز می توانید برای اخذ ویزای خود اقدام کنید. اجازه کسب و کار برای یک دوره اولیه ۱۲ ماهه داده میشود.

اگر شما قصد مهاجرت به ایرلند را دارید و در خارج از ایرلند در حاله اداره یک شرکت، کارخانه و… هستید و قصد دارید کسب و کار خود را پس از مهاجرت به این کشور نیز ادامه دهید شما به راحتی می توانید از طریق.یزای سرمایه گذاری اقدام کنید.

شما بایستی برای اخذ ویزای کسب و کار یا سرمایه گذاری خود از ۳ ماه قبل از تاریخ سفر خود به کشور ایرلند اقدام کنید.

الزاما برای اخذ ویزای سرمایه گذاری کشور ایرلند شما بایستی ابتدا مجوز کسب و کار یا سرمایه گذاری در ایرلند را ابتدا کسب کنید.

فعالیت های زیر در کشور ایرلند با داشتن این ویزا مجاز نیست:

  • انجام کار های دیگر با کسب حقوق یا بدون حقوق،
  • دسترسی به هر نوع بودجه عمومی.

مهاجرت به ایرلند به عنوان مبلغ دینی و مذهبی

برای اهداف تبلیغ موارد دینی نیز یک ویزای مذهبی در کشور ایرلند برای متقاضیان صادر میگردد، یک مبلغ ئینی به معنای کسی که عضو واجد شرایط یا استاد یک مذهب تازه تاسیس، نهاد مذهبی یا کلیسا است.

شما می توانید برای این ویزا اقدام کنید اگر شما یک مبلغ دینی هستند و به دنبال مهاجرت به ایرلند برای برخی کار ها و فعالیت ها مطابق موارد زیر هستید:

  • انجام عبادت معنوی- اجرای مراسم های جماعت در ایرلند،
  • مراقبت معنوی از اعضای جامعه همراه با موعظه، انجام وظایف بر اساس یک اخلاق دینی، نظارت بر جلسات دعا و غیره
  • رهبری معنوی
  • خدمت به نیازهای معنوی جامعه
  • ملاقات معنوی

الزاما مبلغ مذهبی بایستی وابسته به یک موسسه یا کلیسا باشد، و از طرف یک موسسه یا کلیسا در ایرلند برای وی درخواست کار ارسال گردد.

شرایط اخذ اقامت دائم در ایرلند

به طور کلی، شما می توانید پس از ۵ سال اقامت قانونی در ایرلند برای اقامت دائم خود درخواست را ارسال کنید. این مورد شامل دارندگان اجازه اشتغال نیز میگردد. برای کارشناسان و نیروهای کار ماهر تنها بعد از دو سال اقامت قانونی در این کشور می توانند برای اقامت دائم اقدام کنند، پس از دریافت اجازه اقامت دائم شهروند نیاز به دریافت اجازه کار ندارد.

بنابراین دقت کنید که حتما پس از ورود به کشور ایرلند اجازه قانونی خود را ثبت کنید. تا تمام زمانی که در این کشور هستید محاسبه گردد. این عمل بسیار مهم است و سعی کنید هرگز آن را تاخیر نیندازید زیرا باعث عوارض جدی برای شخص درخواست دهنده خواهد شد. شخصی که به موقع برای ثبت ورود و اخذ مجوز های لازم خود اقدام میکند می تواند در اسرع وقت اقامت دائم خود را اخذ کند.

حتما قبل از اقدام جهت مهاجرت به ایرلند در رابطه با هزینه زندگی در این کشور اطلاعات لازم را کسب کنید.

اخذ تابعیت و شهروندی در ایرلند

پس از پنج سال اقامت مستمر و بدون نقض قوانین در ایرلند، شما ممکن است واجد شرایط اخذ شهروندی دائم در این کشور شوید. به عنوان یک شهروند در ایرلند شما حق دریافت گذرنامه ایرلندی را دارید و همچنین برای رای دادن در انتخابات ایرلندی شما به عنوان یک شهروند اتحادیه اروپا می توانید شرکت کنید. و همچنین با داشتن ویزای ایرلندی شما می توانید به راحتی در سراسر اروپا سفر کنید.


منبع: اصطهباناتی