پنجشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۸, ساعت ۱۲:۵۰ |
ویزا اقامت و شهروندی در لوکزامبورگ

ویزا اقامت و شهروندی در لوکزامبورگ

این مقاله یک راهنمای کلی بابت شرایط ویزا اقامت و شهروندی در لوکزامبورگ، کمک به کسانی که در حال برنامه ریزی برای زندگی، تحصیل و یا کار در لوکزامبورگ است.

قانون تابعیت و اجازه اقامت و شهروندی در این کشور چگونه است؟ ایا کودک با تولد نوزاد در این کشور از اتباع کشور محسوب می شود و میتواند تابعیت و اقامت کسب کند؟ چه مدت ماندن در کشور موجب اخذ تابعیت و اقامت لوکزامبورگ می شود؟ آیا با ازدواج هم می توان تابعیت و اقامت را به دست آورد؟

در این مقاله شما با مباحثی نظیر اجازه اقامت و شهروندی در لوکزامبورگ و راه های مهاجرت نظیر شرایط مهاجرت از طریق تولد فرزند یا ازدواج، مهاجرت از طریق تخصص، مهاجرت از طریق کار یا خرید ملک آشنا خواهید شد.

شرایط و قوانین ویزا اقامت و شهروندی در لوکزامبورگ

یکی از راه های مهاجرت اقدام از طریق ویزای کار می باشد. از سال ۲۰۰۸، اجازه کار و اجازه اقامت (برای کارگران ملی کشورهای جهان سوم) با هم یکی شد و به یک مجوز تبدیل شد، از سال ۲۰۰۹، قانون تابعیت دوگانه یا چندگانه تصویب شده است.

ویزای لوکزامبورگ و اجازه اقامت

لوکزامبورگ یک کشور عضو شنگن است. دارندگان ویزای شنگن قادر به حرکت آزادانه بین کشورهای عضو شنگن در مدت کوتاه تا ۹۰ روز برای هر اهدف گردشگری و یا کسب و کار هستند. با یک ویزای شنگن، میتوانند به طور آزادانه وارد یک کشور شوند و آزادانه به سفر در سراسر منطقه شنگن بپردازند. دارندگان گذرنامه برخی از کشورهای دیگر می توانند اتحادیه اروپا منطقه اقتصادی اروپا شهروندان سوئیس مانند شهروندان اتحادیه اروپا و دیگر افرادی که مجاز به حرکت آزاد هستند ممکن وارد لوکزامبورگ شوند و اقامت آنها تا سه ماه با یک کارت شناسایی معتبر و یا گذرنامه در این کشور بمانند.

به منظور اقامت طولانی تر، آنها باید توسط یک شرکت به کار خود را ثبت کنند، یا در یک موسسه آموزشی عمومی یا خصوصی ثبت نام کنند و یا منابع کافی برای ورود به سیستم امنیت اجتماعی و بیمه درمانی داشته باشند. آنها باید به دفاتر مقامات محلی در محل اقامت خود ظرف سه ماه از ورود خود به منظور اخذ یک گواهی مراجعه کنند. و از این قانون بهره مند شوند.

نیاز به ویزا و یا اجازه ورود برای این افراد وجود دارد. اتباع کشورهای عضو شنگن هنوز هم باید برای مجوز کار از اداره کار اقدام کنند.

مردم و افراد با تابعیت غیر اتحادیه اروپا- منطقه اقتصادی اروپا- شهروندان سوئیس

برای بسیاری از اتباع غیر اروپایی که مایل اند تا سه ماه در این کشور باقی بماند، ویزا مورد نیاز است. ویزای کوتاه اقامت را می توان در سفارت لوکزامبورگ محلی و یا کنسولگری معمولا با ارائه یک درخواست، گذرنامه معتبر، اثبات دلیل سفر، جزئیات محل اقامت و بازگشت بلیط گرفت. آنها همچنین باید در گواهی ورود خود را ظرف مدت سه روز در اداره عمومی (دفاتر مقامات محلی) پر کنند.

اگر آنها برنامه ریزی کنند برای بیش از سه ماه باقی بمانند، لازم است اجازه اجازه اقامت و شهروندی در در این کشور موقت به عنوان یک کارمند یا شخص خود اشتغالی، ورزشکار، دانشجو، دانش آموز، کارآموز، محقق و یا اعضای خانواده از وزارت مهاجرت قبل از وارد به لوکزامبورگ دریافت کنند، این اجازه در برای هم به عنوان محل اقامت و اجازه کار، هم به جای اجازه کار معمولی است. و می تواند در کنسولگری یا سفارت محلی انجام شود. در صورتی که سفارت لوکزامبورگ در دسترس نیست، سفارت هلند یا بلژیک نیز معمولا می تواند برنامه های مشابه را فراهم کند.

نحوه درخواست ویزا و اقامت لوکزامبورگ

چگونه یک درخواست اجازه اقامت و شهروندی در لوکزامبورگ ارسال کنیم؟

برای این منظور مدارک خاصی باید فراهم شود، از قبیل پاسپورت معتبر تا یک تاریخ خاص پس از ورود، گواهی تولد همه اعضای خانواده، گواهی ازدواج و طلاق، اثبات امکانات مالی و اثبات پذیرش مدرسه برای دانش آموزان، و بسیاری از اسناد و مدارک نیاز به ترجمه دارند. این حالت معمولا سه ماه طول می کشد و بعد از آن مجوز اهدا می شود.

با توجه به خدمات اشتغال در اروپا، اجازه اقامت به کارکنان تا زمانی که برای کار آنها متقاضی از اتحادیه اروپا نباشد وجود دارد زیرا اولویت استخدام با کارکنان بومی است؛ در سوال بعدی باید در رابطه با منافع اقتصادی کشور صحبت کنیم. کارمند دارای مهارت های فنی مورد نیاز؛ به جای خالی افراد بومی که در این شغل قرار نگرفتند قرار می گیرد پس از اخد کار بایستی قرار داد امضا شده در ADEM (اداره اشتغال) اعلام شود.

این امکان وجود دارد در صورت مهارت کافی از بقیه موارد چشم پوشی شود و این کار به او اعطا شود و اجازه اقامت و شهروندی در لوکزامبورگ برای او صادر گردد. اگر شما یک عضو یک کشور ثالث هستید و واجد شرایط برای یک کار هستید در صورت عدم وجود درخواست افراد واجد شرایط میتوانید آن کار را بگیرید. به یاد داشته باشید که برای اخذ راحت تر مجوز بایستی مشخصات و رزومه خود را برای استخدام در لوکزامبورگ جذاب تر کنید. در مورد یک حرفه اگر بسیار ماهر باشید، ممکن است اجازه اقامت کارگر مجرب تبعه کشور ثالث را راحت تر صادر کند، و به راحتی مجوز را دریافت خواهید کرد.

ثبت نام در مقامات محلی نزدیک به خود

هر کسی که قصد اقامت بیش از یک سال دارد باید برای برای او کارت هویت خارجی اعمال شود و ثبت نام در دولت اجتماعی را انجام دهد. و با مراجعه به مراجع دولتی بایستی قالب ها و کارت ها و لیست مدارک مورد نیاز را فراهم کند. اقلام مورد نیاز در لیست کمون متفاوت است، اما برخی از موارد در تمام لیست ها است. به طور معمول از شما انتظار می رود یک گذرنامه دارای اجازه اقامت و شهروندی در لوکزامبورگ موقت داشته باشید، برای اخذ اجازه کار و یا اثبات منابع مالی، نیاز به سه عکس در اندازه پاسپورت، گواهی پزشکی، گواهی تغییر آدرس، گواهی عدم سوئ پیشینه و مهر اداره مالیات می باشد.

تمبر باید از یک دفتر اداره ثبت DES و همکاران آنها، یک گروه از وزارت مالیه به طور کلی به سادگی به عنوان L’Enregistrement به دست آمده باشد. در هر شهر یک دفتر وجود ندارد، اما ما نزدیکترین دفتر یا شعبه شهر شما را برای این کار توصیه میکنیم. اتباع اتحادیه اروپا میتوانند از یک تمبر مالیاتی رایگان برخوردار شوند. که برای شهروندان آمریکا، سنگاپور و هنگ کنگ تقریبا ۱۰ یورو هزینه دارد. دیگر اتباع از همه کشورها در سراسر دنیا بایستی ۳۰ یورو پرداخت کنند.

هنگامی که درخواست خود را برای دریافت کارت هویت ارائه میکنید، تا یک سال بعد شما برای دریافت کارت هویت باید منتظر بمانید. زمانی که شما در انتظار دریافت کارت هویت هستید از اینکه یک تماس از دست پلیس محلی دریافت کنید تعجب نکنید. آنها ممکن است ممکن است از شما برخی از سوالات معمولی را بپرسند و یا به بررسی اطلاعاتی مانند حقوق و دستمزد بپردازند.

کارت شناسایی لوکزامبورگ

هر کس بیش از ۱۵ سال سن داشته باشد بایستی کارت هویت و یا گذرنامه برای رفت و آمد یا اقامت در این کشور را داشته باشد. اگر شما در حال حرکت به سمت لوکزامبورگ هستید، باید تقاضای کارت هویت را ارسال کنید اگر آن را دارید بایستی همیشه به روز کنید، این مسئولیت شماست که مطمئن شوید کارت خود را سر موقع پیش از تاریخ انقضا تجدید کنید.

شرایط اخذ شهروندی در لوکزامبورگ

علاوه بر این، کسانی که برنامه ریزی خرید خانه در لوکزامبورگ را دارند و در آرزوی اجازه اقامت و شهروندی در لوکزامبورگ توسط این روش هستند. با این حال، تغییر قانونی تصویب شده که اجازه می دهد توسط این روش تابعیت دوگانه را اخذ کنید.

برای تبدیل شدن به یک شهروند شما باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشید، و در این کشور حداقل به مدت ۱۰ سال زندگی کنید و به صورت روان به هر سه زبان های ملی (فرانسوی، آلمانی و لوکزامبورگی) مسلط باشید. متناوبا، شما می توانید برای اخذ شهروندی پس از پنج سال زندگی در لوکزامبورگ از طریق تولد و یا ازدواج اقدام کنید.


منبع: اصطهباناتی