جمعه ۲۹ آذر ۱۳۹۸, ساعت ۱۳:۳۳ |
شرایط مهاجرت به آفریقای جنوبی

شرایط مهاجرت به آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی است در نوک جنوبی قاره آفریقا واقع شده است. این کشور توسط نامیبیا، بوتسوانا، زیمباوه، موزامبیک، سوازیلند و لسوتو به طور کامل هم مرز است. این کشور پهناور با مناظر طور گسترده ای متفاوت است و دارای ۱۱ زبان رسمی و همچنین یک جمعیت به همان اندازه متنوع می باشد. این مقاله اطلاعات مفیدی در رابطه با شرایط مهاجرت به آفریقای جنوبی در اختیار شما قرار می دهد.

با مطالعه این مقاله شما می توانید به سوالات زیر پاسخ دهید

- قانون تابعیت و اقامت و راه های اخذ اقامت یا اخذ شهروندی آفریقای جنوبی چگونه است؟

- ایا کودک با تولد نوزاد در این کشور از اتباع کشور محسوب می شود و میتواند تابعیت و اقامت کسب کند؟

- چه مدت ماندن در کشور موجب اخذ تابعیت و اقامت آفریقای جنوبی می شود؟

- آیا با ازدواج هم می توان تابعیت و اقامت را به دست آورد؟

قوانین راه های و شرایط مهاجرت به آفریقای جنوبی

در این قسمت به بررسی راه های مهاجرت به آفریقای جنوبی می پردازیم: اگر شما هم خواهان مهاجرت به آفریقای جنوبی هستید وکلای و مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی از معتبرترین موسسات مهاجرت کشور در دفاتر تهران وشیراز میتوانند شما را یاری دهند. امید است که این مطلب بتواند اطلاعات مفیدی در اختیار شما خواننده گرامی قرار دهد.

مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق تحصیل و مهاجرت تحصیلی

به منظور تحصیل در آفریقای جنوبی دانشجویان بین المللی باید ویزای مطالعه آفریقای جنوبی را از قبل به دست آورند. برای دریافت ویزا برای آفریقای جنوبی، دانش آموزان باید برای اطلاع از کمیسیون بالای آفریقای جنوبی با کنسولگری و یا سفارت این کشور در محل اقامت خود تماس بگیرید. پس از ورود به آفریقای جنوبی، این ویزا به عنوان یک اجازه اقامت موقت تایید شده است.

شرایط تحصیل در آفریقای جنوبی

روند اخذ ویزای تحصیلی برای آفریقای جنوبی معمولا حدود ۶ هفته طول می کشد. دانشجویان بین المللی می تواند در دانشگاه خود ثبت نام کنند البته تا زمانی قادر به اقامت تحصیلی می باشند که ویزا تحصیلی آنها معتبر باشد.

جزئیات شرایط اقامت و مهاجرت به آفریقای جنوبی

- اگر شما زیر ۱۸ هستید: اجازه کتبی از هر دو والدین خود و یا از پدر و مادر اگر یکی از آنها در دسترس نیستند؛ جزییات شخص در آفریقای جنوبی به عنوان سرپرست خود از جمله نامه ای از تایید از آنها مورد نیاز است.

- اگر شما بیش از ۱۸ سال دارید: گواهی عدم سو پیشینه در کشور شما در بیش از ۱۲ ماه که از سن ۱۸ ساکن در آن ساکن هستید.

- اگر با شما کودکان (افراد زیر سن قانونی) در سفر همراه هستند و یا قرار است در آفریقای جنوبی به شما بپیوندند، شما نیاز به ارائه مدرک سرپرستی و یا سرپرست رضایی را دارید.

هنگامی که ویزای تحصیل صادر شد، دانشجویان بین المللی در آفریقای جنوبی ممکن است تنها در موسسه ای که برای آن اقدام کرده اند قادر به تحصیل باشند. تغییر دانشگاه نیاز به تغییر ویزای تحصیل دارد، این فرایند می تواند در آفریقای جنوبی انجام شود. دانش آموزان با ویزای مطالعه ممکن است به صورت پاره وقت تا ۲۰ ساعت در هفته در طول تحصیل خود و به صورت تمام وقت در طول تعطیلات اجازه کار داشته باشند.

مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق کار یا مهاجرت کاری

هنگامی که یک تبعه خارجی برای ویزای کار در آفریقای جنوبی اقدام میکند شایع ترین راه این است که درخواست اجازه کار در آفریقای جنوبی را دریافت کنند. این مجوز اجازه می دهد تا شخص به کار در آفریقای جنوبی برای یک دوره طولانی ندت و تحت جریان ویزای کار در آفریقای جنوبی ویزای اقامت موقت را دریافت میکنند.

اگر شما می خواهید برای کار در آفریقای جنوبی اقدام کنید، انواع مختلفی از ویزای موقت کار بسته به وضعیت شغلی شما در آفریقای جنوبی وجود دارد: اشتغال به طور کلی، انتقال بین شرکت، مهاجرت نیروی کار بسیار ماهر و یا کارآفرین کسب و کار انواعی از آنها می باشد.

شرایط مهاجرت به آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی دارای یک اقتصاد تولیدی در بخش در حال رشد است، آفریقای جنوبی فرصت های شغلی بسیاری برای کارگران ماهر خارجی در حال پیدا کردن کار در آفریقای جنوبی در موقعیت های مختلف و به طور فزاینده در حال افزایش است.

با این حال، فرصت های کمتری برای استخدام در آفریقای جنوبی در موقعیت های غیر ماهر یا نیمه ماهر وجود دارد، که در حال حاضر یک عرضه وسیعی از کارگران وجود دارد. بنابراین، دولت برنامه های کاربردی توسط کارگران ماهر در مشاغل مختلف که برای آنها کمبود در کشور وجود دارد تشویق می کنند؛ لیست جدید ترین مهارت های حیاتی critical skills تقریبا ۳۵,۰۰۰ موقعیت در ۵۳ دسته مختلف را شامل میگردد.

همچنین تاکید بر جذب کسانی است که مایل به راه اندازی یک کسب و کار در آفریقای جنوبی هستند، به ویژه افرادی که کار آنها نتایج زیر را دارد:

- فرد سرمایه ای را هنگام وارد شدن به آفریقای جنوبی از خارج از کشور به این کشور به ارمغان آورد

- تولید کالاهای صادراتی

- استخدام افراد در آفریقای جنوبی

انواع مختلفی ویزای کار در آفریقای جنوبی وجود دارد که به وضعیت اشتغال متقاضی بستگی دارد. برای اطلاع از شرایط لازم برای واجد شرایط بودن و چگونگی اعمال آن با ما تماس حاصل کنید.

مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق ویزای سرمایه گذاری

اگر شما برنامه ریزی برای حرکت به سمت آفریقای جنوبی برای باز کردن یک کسب و کار یا سرمایه گذاری در کسب و کار موجود را دارید، شما باید برای گرفتن ویزای سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی اقدام کنید. متقاضیان ملزم به سرمایه گذاری سرمایه قابل توجهی در یک طرح کسب و کار هستید.

همه متقاضیان ویزای کسب و کار باید برای توصیه نامه از وزارت تجارت و صنعت با توجه به امکان کسب و کار خود و سهم کسب و کار به منافع ملی آفریقای جنوبی را داشته باشند.

علاوه بر این، باید نشان دهند که:

نیروی کار کسب و کار حداقل ۶۰ درصد از کارکنان آفریقای جنوبی را شامل می شود؛ کسب و کار پیشنهادی؛ باید به صورت طبیعی دارای یک طرح کسب و کار باشند. کسب و کار بایستی در راستای قانون شرکت آفریقای جنوبی باشد.

در میان سایر موارد مورد نیاز، میزان DHA همراه با فرم BI-۱۷۳باید ارسال گردند، به علاوه یک گواهی صادر شده توسط یک حسابدار خبره که سهم شما را در یک شرکت آفریقای جنوبی را به سرمایه یا پول نقد به ارزش حداقل mn ۵.۰ ZAR مشخص کنند.

هزینه و میزان سرمایه کسب و کار خاص می تواند مقداری کاهش یابد اگر باعث سود و منفعت کشور تلقی شود و به عنوان مثال کارهایی مانند، فناوری اطلاعات و ارتباطات، تولید لباس و پارچه، مواد شیمیایی و بیو تکنولوژی، کشت و پردازش، پالایش فلزات و مواد معدنی، تولید خودرو و گردشگری برخی از این موارد می باشد.

اگر شما فقط قصد اقامت در این کشور را به صورت کوتاه مدت برای راه اندازی کسب و کار خود دارید شما می توانید برای ویزای کاراقدام کنید. اگر شما انتظار یک تلاش طولانی مدت دارید، شما ممکن است نیاز به ارسال تقاضا برای اجازه اقامت دائم را داشته باشید.

مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق ازدواج

مجوز اقامت یا ویزای همسر برای مهاجرت به آفریقای جنوبی در مورد یک زن یا شوهر که یکی از آنها شهروند آفریقای جنوبی یا دارنده اقامت دائم این کشور هستند و مایل به مهاجرت به آفریقای جنوبی هستند صادر می شود.

ویزای همسر یک ویزای موقت است که به طور معمول برای ۲ تا ۳ سال صادر می شود، در حالی که اجازه اقامت همسر برای اقامت دائم اجازه می دهد تا برای اقامت نامحدود در آفریقای جنوبی بپردازید.

همانطور که بسیاری از برنامه های توسط وزارت خانه امور کاربردی Department of Home Affairs وضع میگردد؛ اسناد مختلف نیاز به تکمیل و حمایت از شواهد را دارند. یکی از آیتم های اصلی که به وضوح قابل اثبات است ازدواج معتبر است. این موضوع به سادگی با ارسال گواهی ازدواج به عنوان بخشی از برنامه به دست می آید.

اجازه اقامت دائم آفریقای جنوبی از طریق ازدواج

خارجی هایی که برای بیش از ۵ سال ازدواج کرده اند می توانند برای اقامت دائم به عنوان یک همسر اقدام کنند.

لازم به ذکر است که در بسیاری از موارد ویزای موقت همسر، به سادگی به مدت ۲۴ ماه یا بیشتر طول میکشد.

زوج هم جنس

مجوز همسر برای “زوج های هم جنس” که ازدواج کرده اند در دسترس می باشد و روند یکسانی دارد.

الزامات مورد نیاز برای ویزای بازدید کننده از کشوری به کشور دیگر متفاوت است (کشورهای معاف از ویزا برای آفریقای جنوبی) الزامات در معرض تغییر هستند. هر درخواستی به عنوان یک مورد خاص در کنسولگری آفریقای جنوبی و یا در خارج از کشور در هر دفتر وزارت خانه امور نیاز به بررسی جداگانه ای دارد.

به یاد داشته باشید که هزینه ی شارژ برای صدور ویزا وجود دارد، و شما باید هزینه را هر ساله بررسی کنید. هزینه های قابل پرداخت در ارزهای مختلف در کشورهای مختلف متفاوت است.

ویزا ورود در بنادر آفریقای جنوبی صادر نمیشود و مقامات هواپیمایی موظف اند اصرار بر اخذ ویزا قبل از اجازه دادن به مسافران جهت ورود به هواپیما داشته باشند. اگر شما بدون ویزا هستید و به این کشور می رسید، مقامات مهاجرت موظف اند با یک پرواز به بازگشت شما را به کشور خود بفرستند.

خارجی ها با وضعیت (اجازه کار / اجازه اقامت) بلند مدت در کشورهای همسایه که حمل و نقل به این کشور را دارند باید برای شرایط بازگشت شرایط را مورد بررسی قرار دهند.

ویزای توریستی آفریقای جنوبی

- بازدید از خانواده یا دوستان و همچنین برای اهداف گردشگری

- اهداف کسب و کار

- ویزای پیوستن به همسر در آفریقای جنوبی یا محل کار و یا اجازه تحصیل

- ویزای کودکان برای پیوستن به پدر و مادر در آفریقای جنوبی یا برای کار یا تحصیل.

- ویزای همسر برای پیوستن به شریک زندگی در عرض ۹۰ روز

- ویزا جهت اهداف مطالعه (حداکثر اقامت ۳ ماه).

- فعالیت های خیریه یا داوطلبانه

- پژوهش

- همایش ها

- کار در تولید فیلم (به عنوان مثال در صنعت سرگرمی)

- برای مقاصد پزشکی (حداکثر اقامت ۳ ماه)

- رویدادهای ورزشی

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزا

- گذرنامه شما باید حداقل دو صفحه استفاده نشده برای تایید ورود خروج داشته باشد.

- گذرنامه یا سند مسافرت شما باید برای کمتر از ۳۰ روز معتبر باشد پس تازیخ انقضای آن را در سایت ببینید.

- تکمیل فرم BI-۸۴ (برنامه درخواست ویزا)

- پرداخت هزینه مقرر شده

- گواهی واکسیناسیون تب زرد (در صورت نیاز)

- بیانیه و  یا اسناد تایید هدف و مدت زمان سفر شما

- دو عکس گذرنامه ی رنگی

- بلیط بازگشت

اگر شما کودکان (زیر سن قانونی) دارید سفر شما و یا پیوستن به در آفریقای جنوبی، نیاز به ارائه اسناد اضافی زیر دارد:

- اثبات سرپرستی

- اثبات سرپرست رضایی

اثبات توان مالی برای پرداخت هزینه هزینه زندگی در آفریقای جنوبی در قالب موارد زیر مقدور است:

- اظهارات بانک

- پیشرفت های حقوق و دستمزد

- تعهدات میزبان توسط (بازدید کنندگان) آفریقای جنوبی

- خزانه داری

- پوشش پزشکی

- نقدینگی موجودی (از جمله کارت های اعتباری و چک مسافرتی)


منبع: اصطهباناتی