دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸, ساعت ۱۷:۱۳ |
شرایط مهاجرت به آمریکا

شرایط مهاجرت به آمریکا

شرایط مهاجرت به آمریکا: تعداد متقاضیان تحصیل در آمریکا، مهاجرت به امریکا و اخذ اقامت آمریکا (گرین کارت) در مقایسه با هر کشوری بالاتر است. آمریکا به عنوان اولین قدرت اقتصادی جهان با بزرگ ترین منابع طبیعی و صنایع پیشرفته به مقصدی مطلوب برای بسیاری از این افراد تبدیل شده است. اطلاعات مربوط به راه های مختلف مهاجرت به آمریکا و اقامت آمریکا را می توانید در وب سایت ما بیابید.

شرایط مهاجرت به آمریکا

هم اکنون به علل گوناگون از جمله نیاز روز افزون کشور ها به افراد متخصص، علاقه به ادامه تحصیل در سطح کارشناسی ارشد و دکترا در دانشجویان سراسر دنیا از جمله ایران وجود دارد. کشور آمریکا با بیش از ۵۰۰۰ دانشگاه و موسسه آموزش عالی نیاز روز افزون به دانشجوی خارجی در صدر کشورهای علاقه مند به پذیرش تحصیلی جای می گیرد.

امکانات مالی دانشگاه های آمریکا بسیار بیشتر از دانشگاه های سایر کشورها می باشد. همین طورامکان استفاده از مراکز علمی در سراسر کشور پهناور آمریکا، کنفرانس ها و کارگاه های علمی آموزشی، امکان دسترسی به عده ای از بهترین اساتید فن دنیا، نظام آموزشی بسیار منظم و… از جمله دلایلی می باشد که ایالات متحده آمریکا را برای بسیاری از علاقه مندان ادامه تحصیل در صدر فهرست کشورها قرار می دهد. آمریکا از کشورهایی است که سیستم دانشگاهی پیشرفته‌ای دارند به طوری که از سیستم دانشگاه‌ های تحقیقاتی آمریکا امروزه توسط بسیاری از کشورها الگوبرداری شده‌است.

گرین کارت برای دانشمندان و قهرمانان با ویزای EB1

ویزای EB- ۱یکی از زیرمجموعه های مرجع در اقامت دائم مبتنی بر اشتغال در آمریکا می باشد. این ویزا برای “شاغلان اولویت دار” در نظر گرفته شده است. این شاغلان، خارجی هایی هستند که یا “توانایی های فوق العاده” دارند و یا از جمله “اساتید و محققان ممتاز” هستند و همچنین، برخی “مدیران شرکت های خارجی منتقل شده به آمریکا” را نیز در بر می گیرد. این ویزا به این اشخاص امکان می دهد که به طور دائم در آمریکا اقامت داشته باشند.

این ویزا به سه دسته از خارجیان اعطا می شود

- افراد دارای توانایی فوق العاده در زمینه هایی همچون علوم، هنرها، تحصیلات، تجارت و ورزش، که توانایی آنها با تمجید مستمر بین المللی و داخلی اثبات شده و دستاوردهای آنان با از مدارک و مستنداتی مستحکم برخوردار است.

- اساتید و محققان ممتاز؛ که به طور بین المللی، به دلیل دستاوردهای دانشگاهی ممتاز خود در یک رشته خاص مورد تقدیر قرار گرفته اند. این افراد باید همچنین دست کم سه سال سابقه تدریس یا پژوهش در رشته خود را داشته باشند و همچنین باید به صورت استاد دائم به یکی از دانشگاه های آمریکا انتقال یافته باشد. برای این دسته، شرایطی دیگر نیز وجود دارد.

- برخی مدیران شرکت های خارجی که به آمریکا منتقل شده اند؛ نیز می توانند از ویزای EB- ۱بهره مند شوند. این افراد باید در سه سال قبل از تقاضا، در شرکتی که اکنون در آمریکا فعالیت می کند، حداقل یک بار استخدام شده باشند. این ویزای نیز شرایطی اضافی در بر خواهد داشت.

شرایط دسته “توانایی های فوق العاده”

گرین کارد EB- ۱ توانایی های فوق العاده، که به ویزای EB- 1Aنیز معروف است، زیر مجموعه اولویت دار ویزای مهاجرت مبتنی بر استخدام به شمار می آید. برای تقاضای ویزای EB- 1Aنیازی به مجوز عادی اشتغال نیست و متقاضی نیازی ندارد که از یک کارفرمای آمریکایی پیشنهاد کاری داشته باشد. به همین دلیل، این نوع ویزا نسبت به ویزای های مربوط به بورس تحصیلی و پژوهش، دارای مزیت قابل توجهی می باشد.

متقاضی ویزای EB- 1A از میان ۱۰ شرط زیر، باید حداقل از سه شرط برخوردار باشد:

- مدرک دریافت جوایز داخلی یا بین المللی

- مدرک عضویت در نهادهای مربوط به رشته خود، که برای عضویت در آنها برخورداری از دستاوردهای ممتاز ضروری است.

- مدرک انتشار مقاله هایی درباره متقاضی در نشریات حرفه ای یا دیگر رسانه های گسترده

- مدرک داوری متقاضی درباره فعالیت دیگران در رشته مورد نظر، چه این داوری به صورت انفرادی باشد و چه به صورت گروهی

- مدرک حاکی از خدمات علمی، دانشگاهی، هنری، ورزشی یا تجاری در رشته مورد نظر

- مدرک تألیف مقاله های دانشگاهی در نشریات حرفه ای و رسانه های گسترده

- مدرک نشان دهنده از نمایش آثار متقاضی در نمایشگاه ها

- مدرک تصدی مدیریت یا نقشی کلیدی در نهادهای برجسته

- مدرک حاکی از برخورداری از درآمد بالا که نسبت به درآمد دیگران در رشته مورد نظر، بیش تر باشد.

- مدرک حاکی از موفقیت های تجاری در هنرهای نمایشی.

- مهم ترین مزیت های تقاضا برای ویزای توانایی های فوق العاده، از این قرار است: عدم نیاز به مجوز کار؛ عدم نیاز به پیشنهاد کاری یا پست شغلی؛ سرعت بیش تر نسبت به دیگر روش های ویزای کار.

شرایط گرین کارت آمریکا برای اساتید و محققان ممتاز

گرین کارت اساتید و محققان ممتاز، که ویزای EB- 1Bیا EB- ORنیز نامیده شده است، از جمله زیرمجموعه های مرجع مهاجرت کاری به شمار می آید. برای این ویزا، یک مؤسسه آمریکایی برای استخدام استاد یا محقق خارجی، باید مدارکی را آماده کند و بقیه مدارک باید از سوی استاد یا محقق متقاضی آماده شود.

در مدارک ارائه شده از سوی متقاضی، باید مدارکی دال بر توانایی فوق العاده وی وجود داشته باشد و همچنین باید یک نامه پیشنهاد کاری دائمی نیز ارائه کند. متقاضی همچنین باید ثابت کند که سه سال سابقه تدریس یا پژوهش دارد.

متقاضی ویزای EB- ORباید مدارکی ارائه دهد که ثابت کند از ۶ شرط زیر، حداقل از دو شرط برخوردار است.

- مدرک دریافت جوایز معتبر برای دستاوردهای ممتاز

- مدرک عضویت در نهادهایی که برای عضویت در آنها، دستاوردهای بزرگ و ممتاز ضرورت دارد.

- مدرک انتشار مقاله هایی که دیگران درباره دستاوردهای علمی متقاضی در رشته مورد نظر نوشته اند و در نشریات حرفه ای منتشر شده است.

- مدرک دستاوردهای علمی و دانشگاهی در رشته مورد نظر.

- مدرک تألیف کتب یا مقالات دانشگاهی (در نشریات پژوهشی که در سطح جهانی توزیع می شوند)، در رشته مورد نظر.

مدیر شرکت های چند ملیتی

برای ورود به آمریکا با استفاده از ویزای EB- ۱مدیران چند ملیتی، کارفرما باید برای انتقال کارکنان خارجی خود که در شعبه یک شرکت آمریکایی در خارج از این کشور کار می کرده است، تقاضا بدهد و لازم است که یک رابطه شاخص میان کارمند خارجی و کارفرمای آمریکایی موجود باشد.

منظور از رابطه شاخص این است که کارفرمای آمریکایی، شریک، زیر مجموعه و یا شرکت مادر یک شرکت خارجی باشد که متقاضی خارجی در آن شرکت کار می کند. برای اثبات این رابطه، کارفرمای آمریکایی باید نشان دهد که کارفرمای متقاضی خارجی در خارج از آمریکا، در واقع همان کارفرمای آمریکایی آن بوده است و یا این که کارفرمای آمریکایی، با کارفرمای خارجی رابطه شراکت داشته است.

- متقاضی استخدام مدیر خارجی، باید یک شرکت آمریکایی باشد.

- کارفرمای آمریکایی باید با کارفرمای خارجی مدیر خارجی، حداقل یک سال رابطه شراکت داشته باشد.

- متقاضی باید در سمت مدیریت در شرکت خارجی مشغول به کار بوده باشد.

برای این دسته از متقاضیان، نیاز به مجوز کار نمی باشد اما کارفرمای آمریکایی باید در تقاضای خود نشان دهد که فرد خارجی، برای یک سمت مدیریتی استخدام می شود. در این بیانه باید وظایف متقاضی به صورت جزئی شرح داده شود.

موسسه حقوقی توسعه گران مهر در زمینه ویزای توانایی خارق العاده برای دانشمندان و محققان و ورزشکارانی که دارای توانایی های فوق هستند ویزای گرین کارت تقاضا می دهد و در صورت تمایل می توانید از مشاوره مهاجرتی وکلای مهاجرتی این موسسه برای آمریکا استفاده کنید.

موسسه حقوقی توسعه گران مهر با داشتن وکلای باتجربه و با برقراری ارتباطات بسیار زیاد با موسسات حقوقی (law firm)، موسسات آموزشی و هم چنین دانشگاه های تراز اول در سطح بین المللی، در سراسر ایالات متحده آمریکا امور مهاجرت را برای علاقه مندان تسهیل کرده است.


منبع: اصطهباناتی