جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸, ساعت ۱۵:۲۷ |
شرایط زندگی مهاجرین در خارج از کشور

شرایط زندگی مهاجرین در خارج از کشور

شرایط زندگی مهاجرین در خارج از کشور تا حد بسیاری زندگی خانواده های دیگر را به چالش خواهد کشید. اما این سوال مطرح می شود که این امر خوب است و یا بد؟ پیشنهاد می شود که اطلاعات بیشتری در خصوص عزیمت کردن خانواده ها به خارج از کشور بدست آورید. زندگی در هر کشوری دارای مزایای زندگی و معایب و مشکلات زندگی می باشد.همچنین آگاهی از  واحد پول و زبان رایج مردم در کشوری که قرار است به آن مهاجرت کنید بسیار مهم می باشد.

آغاز جدید در ماورای جهان معمولا به معنای شرکت در باشگاه ها و اهمیت دادن به سلامتی در طول دوران زندگی خواهد بود. دیگر موارد خاص در خصوص فرصت های شغلی جدید، دبیرانی که بدنبال کارکردن در مدارس خارج از کشور می باشند و اطلاعات کامل در خصوص فواصل شغلی در وب سایت های مورد نظر خواهد بود.

این امر باعث شد که مربی بین المللی کاتلین رالف تفاوت هایی را مابین دانش آموزان مدارس دولتی و برای مثال دانش آموزان ایالت متحده قائل شود. دیگر چالش ها مربوط به کسب تجارب شرایط زندگی مهاجرین در خارج از کشور برای دانش آموزان بین المللی خواهد بود. آیا شما فرایند مهاجرت خانواده خود برای زندگی در خارج از کشور را در نظر گرفته اید؟ اگر پیشنهاد شما مثبت و یا منفی می باشد پیشنهاد می شود که تصمیم گیری های لازم را در خصوص خانواده خود به عمل آورید.

قبل از شروع زندگی در یک کشور شما بایستی با شرایط اجاره و خرید ملک و خانه، قیمت اجاره و خرید خانه در خارج از کشور، هزینه زندگی، وضعیت کار و تحصیل در آن کشور اطلاعات کسب کنید. مخارج زندگی در خارج از کشور بسیار موضوع مهمی برای زندگی در هر کشوری است. مخارج زندگی است که سطح و کیفیت زندگی را مشخص میکند. شرایط و وضعیت بهداشت و درمان برای زندگی در یک کشور یکی از عوامل مهم و تعیین کننده است.

تاثیرات زندگی خانواده هنگام زندگی مهاجرین در خارج از کشور

زندگی دانشجویانی که در مدارس بین المللی زندگی می نمایند بسیار چالش پذیر خواهد بود، لذا این بسیار مهم است که افراد قبل از هرگونه اقدام چالش ها را بشناسند و چگونگی تاثیر این عوامل بر موفقیت خود را در نظر بگیرند. در ماورای تمامی این چالش ها فرصت های ویژه ای برای افراد در نظر گرفته شده است. پیشنهاد می شود که در رابطه با سوال شیوه زندگی بین المللی و یا مبحث آموزش فرزندان خود تفکر نمایید.

ناپایداری

اگر شما در کشور آمریکا و در منطقه کشاورزی مشغول به کار می باشید، بدون شک تا حدی تحت تاثیر عملکرد دانشجویان مهاجر قرار گرفته اید. باید بدانید که دانش آموزان در مدارس با تغییراتی در خود نیز روبرو خواهند شد.

در مدارس بین المللی مبحث زمان معنای جدی نخواهد داشت چرا که دانش آموزان در هر زمان از سال قادر به ورود و یا ترک مدارس خواهند بود. برخی از دانشجویان برای چندین سال در این مدارس می مانند و والدین آنان به مکان و یا دفاتر جدید نقل مکان خواهند کرد. این در حالیست که بسیاری از دانشجویان باز نخواهند گشت.

با کمال تعجب این ناپایداری مدارس را به پذیراترین اماکن مبدل خواهد ساخت. چرا که این امر عملکردی به مانند فرزند جدید آوردن خواهد بود. این درحالیست که این مدارس بصورت شگفت آوری پذیرای دانش آموزان خواهند بود. اما ممکن است برخی از دانش آموزان فرایند از دست دادن دوست خود را تجربه نمایند. چرا که آنان دوستی را انتخاب می نمایند و سپس او آنان را ترک می نماید. بخاطر داشته باشید که این دانش آموزان به صورت مداومی در حال حرکت خواهند بود.

آموزش

یکی از همکلاسی های من که یک دختر بود به مدت 10 دفعه در 5 سال نقل مکان کرد. این در حالی بود که هریک از مدارس برنامه آموزشی خود را داشت و دانش آموزان با برنامه های جدید مواجه خواهند شد. اگر چه دیپلم بین المللی و لینک IGCSE بسیاری از مدارس را با هدف اشتراک گرد هم آورده است. لذا دانشجویانی که با فرایند عزیمت کردن به اطراف سرو کار دارند تا حد بسیاری در معرض نسبت ها، یونان باستان، رومئو، ژولیت و یا سیستم تولید مثل قرار خواهند گرفت.

زبان

دانش آموزان مدارس بین المللی به زبان های مختلفی تکلم خواهند کرد. زمانی که آنان وارد مدارس بین المللی می شوند با دستور زبان انگلیسی، دستور زبان جامع آلمانی و پس از آن یک زبان دیگر آشنا خواهند شد. البته ناگفته نماند که این امر تا حد بسیاری به زبان کشور خود و یا منطقه مورد نظر بستگی خواهد داشت.

برخی از مدارس مجهز به کلاس های زبان مادری برای دانش آموزان خواهند بود اما متاسفانه برخی از این مدارس معلم با صلاحیتی برای دانش آموزان پیدا نخواهند کرد. برای مثال یک مدرسه که سه دانش آموز هلندی را در خود جای داده است بایستی دبیری هلندی در اختیار داشته باشد. این در حالیست که این دانش آموزان تنها سه ساعت در هفته به این دبیر نیاز خواهند داشت. در واقع در اختیار داشتن دبیری صلاحیت دار هلندی زمانی امکان پذیر است که او به صورت تمام وقت در مدارس باشد و این مدرسه تعداد بسیاری از دانش آموزان هلندی را در خود جای داده باشد. تصور کنید که شما یک دانش آموز جدید هستید که از بوتان می آید لذا این بسیار دشوار است که شما برای هر مدرسه و هر زبان دبیری را پیدا کنید.

برخی از اوقات ما با دانشجویانی مواجه می شویم که بدون اینکه پیشرفتی در هر زبانی داشته باشند به این مدارس مهاجرت کرده اند. باید بدانید که این دانشجویان با دشواری هایی مواجه خواهند شد. به نظرم رسد که این ها کاملا به زبان انگلیسی صحبت خواهند کرد، دوستانی در مدارس آلمانی پیدا خواهند کرد و با دوستان ماندرینی خود در اتاق زندگی خواهند کرد. در بعضی از اوقات شما با دانشجویانی مواجه می شوید که در نگرانی کامل به سر می برند باید بدانید که آنان از غوطه ور شدن و یادگیری زبان های دیگر هراس خواهند داشت.

چرا که بسیاری از دانش آموزان در یافتن کلمات جدید با دشواری هایی مواجه خواهند شد. یک روز یک دختر از من برای یافتن لغات جدید کمک خواست و من به او پیشنهاد کردم که از مغز خود استفاده نماید. در نهایت او به من گفت، رالف اظهار دارد که این مورد استفاده ای نخواهد داشت. من همیشه احساسی در خصوص توصیف شخصیت ها در سر خواهم داشت اما نمی دانم که با چه زبانی این حس را توصیف نمایم.

تک والدین

دانش آموزان بسیاری وجود دارند که برای مدت طولانی والدین خود را ندیده اند. این در حالیست که بسیاری از آنان در خانه فرایند تک والدینی را تجربه کرده اند. تجارب من حاکی از این است که در بسیاری از مدارس فرزندان با پدر و مادر خویش در یک خانه زندگی می نمایند.

دانش آموزانی وجود دارند که در شرایط خاصی می باشد بدین معنا که برای قسمتی از سال آنان با یکی از والدین در خانه زندگی خواهند کرد. برخی از دانشجویان والدینی دارند که در مناطق بومی زندگی می نمایند این درحالیست که دیگران بدون والدین به مناطق بسیار دوری سفر خواهند کرد. تعداد بسیاری از دانشجویان والدینی دارند که در شرکت های چند ملیتی مشغول به کار می باشند. در واقع این امر یک معامله خوبی می باشد چرا که دانش آموزان در مدارس بین المللی و والدین آنان در شرکت های چند ملیتی مشغول خواهند بود.

هویت

در چرخه آموزش های بین المللی لقب فرهنگ سوم کودکان به نوجوانان (TCK) اختصاص داده شده است. بسیاری از دانشجویان از مکان های مختلفی می آیند و در معرض فرهنگ های متفاوتی قرار می گیرند. برخی از افراد علاوه بر آمیخته شدن با فرهنگ، با هویتی که در حال حاضر با آن زندگی می نمایند نیز شناخته خواهند شد و با ملیتی که در گذرنامه آنان ذکر شده است شناخته نخواهند شد. این درحالیست که دانش آموزی ممکن است ژاپنی باشد اما تا به حال در ژاپن زندگی نکرده باشد. علاوه براین دانش آموزی آلمانی باشد اما اخیرا به این کشور وارد شده باشد.

یک دانش آموز آلمانی اظهار داشت که آلمانی تنها برای جالب نخواهد بود. چرا که من هم به زبان آلمانی، انگلیسی و زبان مادری خود تکلم خواهم داشت. باید بدانید که این امر در آمریکا به وفور مشاهده خواهد شد. از دیگر دلایل خرسندی افراد مواردی نظیر: کسب تجارب در زبان های دیگر و کسب تجارب فرهنگی از زبان دیگر را در بر خواهد گرفت.

دانش آموزان ما خانه را به عنوان یک مکان از نظر جغرافیایی تعریف نخواهند کرد چرا که آنان خانه را به معنای وجود خانواده خواهند دانست. خانه در نظر آنان مکانی بسیار خرسند خواهد بود، جایی که هیچگونه استرسی در آن وجود نخواهد داشت. این در حالیست که برای بسیاری از دانشجویان تعریف خانه و خانواده امری بسیار دشوار خواهد بود. چرا که یافتن مفهوم خانه برای بسیاری از افراد نیاز به انعطاف پذیری خاصی خواهد داشت. دانش آموزان من که در حال حاضر در کالج می باشند به دلیل یافتن مشاغل مورد نظر در آینده خرسند خواهند بود. چرا که جستجو و سفر کردن فرصت های بسیار بزرگی را در اختیار آنان قرار خواهد داد.

غلبه کردن

بسیار از دانش آموزان وفق پذیر می باشند. چرا که آنان به راحتی مهاجرت می نمایند، مورد استقبال واقع می شوند و به راحتی رشد خواهند کرد. بخاطر داشته باشید که موفقیت و توانایی دیگر دانش آموزان آنان را تا حد بسیاری تحت تاثیر قرار می دهد. بخاطر داشته باشید که در صورت یافتن دوست در زمان مهاجرت، تمرکز کردن در طول دوره کلاس کمی دشوار خواهد بود. در زمان آغاز یک پروژه جدید آنان بیگانه بودن خود با موضوع مورد بحث در کلاس را احساس خواهند کرد.

زمانی که یکی از والدین از آنان به دور باشد برای مثال دیگری او را در ریاضیات یاری نخواهد کرد. ممکن است برخی از دانشجویان در رابطه را دیکته و یافتن لغات صحیح با دشواری هایی روبرو شوند. چرا که اگر کسی از شما بپرسد که شما متعلق به کدام کشور می باشید؟ شما فن چگونگی پاسخ دادن به او را نخواهید داشت.

بسیاری از مدارس بین المللی دانش آموزان را از طریق برنامه های معنوی یاری خواهند کرد. برنامه هایی که در رابطه با چگونگی مقابله دانش آموزان با چالش ها و … خواهد بود. این برنامه ها یک چارچوب می باشد که حس اجتماعی در آنان مشاهده خواهد شد.

معمولا از دلایل مهاجرت به کشور خارج از کشور کار و تحصیل می باشد. قبل از مهاجرت برای کار به هر کشوری شما باید از وضعیت در آمد، دستمزد و حقوق در خارج از کشور آگاهی کسب کنید. برای کسب آگاهی از شرایط زندگی مهاجرین در خارج از کشور بایستی با افرادی که تجربه زندگی در خارج از کشور را دارند مشورت کنید.

من به تازگی تجربیات بسیاری از دانش آموزان در رابطه با مدارس بین المللی و عملکرد آنان بدست آورده ام.  به نظر می رسد که اغلب آنان در خصوص مواجه شدن با دیگر فرهنگ ها به توافق رسیده اند، چرا که این امر در رشد آنان تاثیر بسیاری داشته است. تجربه نشان داده است که دانش آموزان تا حد بسیاری خود را از جهت شخصیتی و فرهنگی با دیگران وفق داده اند. همه ی آنان اظهار دارند که آینده روشنی پیش روی آنان خواهد بود و برای آینده شغلی آنان با مشکلات جدید و یا هراس مواجه نخواهند شد.

چالش های تمامی این دانش آموزان با در نظر گرفتن نقاط قوت به پایان خواهد رسید و امکان آموختن چندین زبان و قرار گرفتن در مکانی برتر برای آنان وجود خواهد داشت.

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط ویزا و شرایط زندگی مهاجرین در خارج از کشور و همچنین وضعیت و شرایط اقامت شما می توانید به موسسه مهاجرت به خارج از کشور یا موسسات مهاجرتی خارج از کشور مراجعه کنید و با سپردن کار خود به دست یک وکیل مهاجرت با تضمین کامل به آن کشور مراجعه کنید.


منبع: اصطهباناتی