شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸, ساعت ۱۰:۵۸ |
سال سوم، ماه هشتم، هفته چهارم نوپا

سال سوم،  ماه هشتم،  هفته چهارم نوپا

رشد و تکامل

بازی های کودک باید شامل بازی های فیزیکی باشد تا به تخلیه انرژی کودک کمک کند و در عین حال مهارت هایی مانند حفظ تعادل، گرفتن توپ و کنترل سرعت را نیز تمرین کند. بعضی از بازی های جالب فیزیکی:

- از کودک بخواهید در حالی که شیوه راه رفتن شما را تقلید می کند، دنبالتان حرکت کند. تند و سپس آرام راه بروید. قدم های خیلی بزرگ بردارید و بعد با قدم های خیلی کوچک ادامه دهید. مثل کانگورو بپرید، مانند دلفین جست و خیز کنید و یا مار شوید و روی زمین بخزید.

- یک توپ بزرگ را روی زمین میان پاهای خودتان و کودک به عقب و جلو قل بدهید. توپ را عوض کنید و سراغ یک توپ کوچک تر بروید و کم کم فاصله میان خوتان و کودک را افزایش دهید و ببینید آیا کودک می تواند توپی که بالای سرش پرتاب می شود را بگیرد یا نه، این کار را در حالی که با فاصله کمی از کودک هستید انجام دهید.

- به سبک های مختلف موسیقی گوش کنید و کودک را تشویق کنید با هر کدام از آهنگ ها رقصی را انجام دهد که متناسب با آن است. البته به احتمال زیاد کودک با همه اهنگ ها به یک شکل خواهد رقصید!

اگر قوانینی که برای کودک در نظر گرفته اید پیچیده است، شما باید آن را برای افراد دیگری که در مراقبت از کودک درگیر هستند نیز بنویسید. به نوشتن کلیات قناعت کنید – حمام، لباس خواب، کتاب – و در نهایت با یک کار جالب که مخصوص خودتان است آن را تمام کنید مثل گفتن شب به خیر به یکی از وسایل اتاق یا خواندن لالایی مورد علاقه کودک یا مرور اتفاقات روزانه. البته این مراسم نباید بیشتر از ۱۵ تا ۲۰ دقیقه طول بکشد.


منبع: نی نی سایت