جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸, ساعت ۱۵:۴۵ |
سال سوم،  ماه نهم،  هفته دوم نوپا

سال سوم،   ماه نهم،   هفته دوم نوپا

رشد و تکامل

تمایل کودک به انجام بازی های وانمودی با ورود او به سه سالگی افزایش پیدا می کند. عروسک کودک دیگر تنها یک وسیله برای در آغوش گرفتن نیست بلکه یک شخص واقعی است که اسم و فامیل دارد و به تغذیه، حمام و شرکت در فعالیت های اجتماعی به همراه کودک نیاز دارد. حتی حوله ای که روی دوش کودک می اندازید، می تواند او را به یک ابرقهرمان تبدیل کند که در حال انجام یک سفر فضایی است. حتی ممکن است گفتگوهای کودک با خودش را در حال انجام این بازی ها بشنوید.

استفاده از صورتک و ماسک به این بازی های خیالی کمک می کند اما ممکن است کودک ۲ ساله هنوز به خوبی نتواند آنها را درک کند. یک تکه چوب برای کودک حکم چوب جادو را دارد و مکعب های خانه سازی او می توانند جای هر چیزی باشند. نگاه کردن خلاقیت های کودک بسیار جالب و لذت بخش است. علاوه بر این می توانید اسباب بازی هایی را در اختیار کودک قرار دهید که برای انجام بازی های وانمودی مناسب هستند. وسایلی مانند لباس هاس ساده، کفش های قدیمی، جوراب و زینت آلات یا تلفن های اسباب بازی و جاروی کوچک برای انجام این بازی ها مناسب هستند.

آیا می دانید که کودک در این سن به چه میزان فعالیت فیزیکی خارج از خانه نیاز دارد. بیشتر متخصصین کودک بر رعایت تعادل تاکید می کنند. یک کودک ۲ ساله به بیشتر از یک یا دو جلسه بازی خارج از خانه نیاز ندارد. معمولا والدین شاغل ترجیح می دهند روزهایی را برای انجام فعالیت های از پیش برنامه ریزی شده برای کودک تعیین کنند که به آن نیازی نیست. در این سن بازی های آزاد و وقت گذرانی با والدین و یا مراقب و پرستار و یا بازی در پارک برای کودک کافی هستند. هنوز برای فعالیت های آکادمیک، اجتماعی و ورزشی زمان زیادی در پیش دارید.


منبع: نی نی سایت