دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸, ساعت ۰۹:۵۷ |
نکاتی کوتاه درباره پرورش خلاقیت کودک

نکاتی کوتاه درباره پرورش خلاقیت کودک

پرورش خلاقیت یک شخص در واقع خیلی جالب و ساده است باید سعی کنید:

۱- بچه ها را به سمت دو چیز تشویق کنید، یکی از طرح ریزی برای برنامه ها مهارتهای - هنری و ادبی در مورد خود جوش بودن و داشتن انگیزه از طرف آنها، کار هنری یک کشف و خلاقیت فردی است که هر کدام از کودکان باید خودشان این کار را انجام دهند. مکانی را به عنوان مرکز فعالیت هنری در آشپزخانه یا اتاق نشیمن خود در نظر بگیرید. به این ترتیب کودکان می توانند این خلاقیت ها را تخلیه کنند

۲- کودکان را به خلق آثاری که به روش های جدید و ابتکاری به وجود می آیند، تشویق کنید. و انتظار نداشته باشید کارهای هنری آنها شبیه نمونه هایی باشد که دیگران انجام داده اند. آنها را تشویق کنید تا به روشهای جدید خودشان این مهارتها را به دست آورند. به آنها بگویید (من منتظرم ببینم، چه اتفاقی می افتد اگر...) این جمله را آنها با توجه به تخیلاتشان می سازند.

۳- به کودکان اعتماد به نفس بدهید تا بتوانند، توانایی های خود را بروز دهند. اگر از شما خواستید که (با هم کار کنیم) به آنها بگویید که دوست دارید ببینید که خودشان چه کار می کنند. اما انتظار نداشته باشید کاری که کودکان خلق می کنند شبیه به کار بزرگسالان باشد. بچه های کوچک دارای تازگی و خلاقیتهای خاص و مخصوص به خود هستند.

۴- در لذت بردن و پردازش بر روی خلاقیتهای هنری بیشتر از نتیجهٔ آنها تاکید کنید. خصوصیات زیباشناسی و هنری کار کودکان مهمتر از بیان و ابراز خلاقیتهای آنها نمی باشد.

۵- با به نمایش گذاردن کارهای هنری کودکان می توان در پرورش خلاقیت و استعداد آنها موثر بود و با ابراز عقیده در مورد آن ها سطح کارهایشان را بالا ببرد.


منبع: بیتوته