چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸, ساعت ۱۷:۰۹ |
با رعایت این نکات باردار شوید

با رعایت این نکات باردار شوید

داشتن برنامه ریزی قبل از اقدام به بارداری، می تواند بهترین شروع را برای داشتن یک زندگی سالم برای نوزاد رقم بزند.تمام زنان پیش از اقدام به شروع دوران بارداری باید ۸ نکته ضروری را از طریق ایجاد تغییراتی در سبک زندگی حتما رعایت کنند:

مصرف مکمل های اسید فوریک: اسید فولیک یک ویتامین گروه ب است که خطر نقائص مادرزادی لوله عصبی مانند بیماری اسپاینا بیفیدا (بیرون‌زدگی پوشش نخاع از ستون فقرات به علت نقص در تشکیل مهره) را کاهش می‌ دهد. این در حالی است که تعداد کمی از زنان از طریق رژیم غذایی میزان کافی اسید فولیک دریافت می‌ کنند، بنابراین دریافت مکمل‌‌ های این ویتامین ضروری است و باید در مورد مصرف آن با پزشک مشورت شود. ترتیبی دهید که روزانه دست کم ۴۰۰ میکروگرم فولات یا اسیدفولیک، از راه رژیم غذایی یا به صورت مکمل دریافت کنید.

تجدید یا تزریق واکسن های ضروری: لازم است که هر ۱۰ سال یکبار واکسن کزاز تجدید شود.

عدم مصرف سیگار: سیگار کشیدن خطر سقط جنین و تولد نوزاد کم‌ وزن را افزایش می ‌دهد.

حفظ تعادل در وزن: اضافه وزن در بارداری خطر دیابت حاملگی و سایر عوارض مربوط به حاملگی را می ‌افزاید.

انجام ورزش های مناسب: اگر باردار هستید با پزشک درباره ورزش‌ های بی‌خطر در دوران بارداری مشورت کنید.

مشورت با پزشک درباره بیماری های مزمن: اگر دچار یک بیماری مزمنی هستید، با پزشک در مورد خطراتی که بارداری ممکن است برای سلامت شما ایجاد کند و در مورد داروهایی که باید حتی در طول بارداری مصرف آنها را ادامه دهید، مشورت کنید. همچنین مهم است که پزشک قبل از باردارشدن شما از هر سابقه خانوادگی اختلالات ارثی اطلاع داشته باشد.

مصرف کلسیم: دست کم ۱۰۰۰ میلی‌ گرم در روز کلسیم مصرف کنید؛ که معادل سه لیوان ۲۵۰ میلی ‌لیتری شیر کم چرب است.

کاهش مصرف کافئین: مصرف کافئین (موجود در قهوه، چای و نوشابه‌ های کولادار) را به کمتر از ۳۰۰ میلی ‌گرم در روز کاهش دهید، زیرا کافئین ممکن است بر باروری و توانایی بدن شما برای جذب کلسیم و آهن تاثیر بگذارد.


منبع: نی نی سایت