سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸, ساعت ۱۶:۱۶ |
وقتی اعتماد بین همسران رنگ می‌بازد

وقتی اعتماد بین همسران رنگ می‌بازد

اعتماد، یکی از اصول اساسی در برقراری هر رابطه‌ای اعم از ازدواج، دوستی، روابط کاری و هر نوع ارتباط دیگری است و شاید به جرأت بتوان گفت مهم‌ترین قسمت آن وجود اعتماد در امر ازدواج و برقراری روابط عاطفی در زندگی به شمار می‌رود. در واقع، ایجاد چنین روابطی بدون وجود اعتماد دو طرفه و متقابل امکان پذیر نبوده و به مرور می‌تواند ارتباط زوجین را نابود کند. ارزش اعتماد در روابط همسران زمانی خودنمایی می‌کند که این اعتماد رنگ می‌بازد. ایجاد اعتماد و تخریب آن کاملا وابسته به اعمال و توانایی حفظ آن بوده و بدون وجود حس اعتماد هیچ رابطه‌ای موفق و ماندگار نمی‌ماند.

کم رنگ شدن عشق و علاقه در زندگی زناشویی با از بین رفتن یا کم رنگ شدن حس اعتماد همراه است. در نتیجه می‌توان گفت، ترکیب عشق حقیقی و اعتماد زندگی را بیمه می‌کند. عدم وجود اعتماد بین همسران بذرهای شک را در وجود آنها می‌کارد تا صداقت و راستی به مرور زمان کم رنگ شود. لازم به ذکر است که عدم اعتماد بین همسران نوعی استرس و نگرانی را نیز بین آنها به وجود می‌آورد.

رسیدن به اعتماد واقعی کار ساده‌ای نیست و زمان زیادی لازم است تا دو شریک زندگی به این حس برسند و گاهی باید برای رسیدن به این حس هزینه‌های گزافی را بپردازند. نخستین گامی که می‌توان برای احیای اعتماد گم شده برداشت، بررسی تحلیلی و ریشه‌ای عواملی است که این اعتماد را از بین برده‌اند. از جمله عواملی که باعث از بین رفتن حس اعتماد در زندگی زناشویی می‌شود، می توان به عدم انجام تعهدات در زندگی، خیانت و عدم صداقت بین زوجین را اشاره کرد.

گاهی نیز نارضایتی از روابط بین زوجین می‌تواند عامل این بی اعتمادی یا عدم عزت نفس باشد. در بسیاری از مواردی که زوجین دچار بی اعتمادی‌های شدید می شوند تنها وجود یک مشاور یا میانجی می‌تواند راهگشا باشد زیرا گاهی اوقات مداخله اطرافیان ممکن است مسئله را بغرنج‌تر کند. شاید بتوان گفت، فراموشی یکی از بهترین راه کارهایی است که می‌تواند به بازگشت اعتماد زوجین کمک زیادی نماید...


منبع: نی نی سایت