پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸, ساعت ۱۸:۳۶ |
عجیب‌ترین فرودهای اضطراری در جهان

عجیب‌ترین فرودهای اضطراری در جهان

بارها در اخبار و مطالب مختلف شنیده‌اید و خوانده‌اید که هواپیمایی مجبور به فرود اضطراری شده است. بیشتر این موارد به علت نقص فنی و جلوگیری از سقوط اتفاق می‌افتند اما برخی هم با دلیل عجیب و غریبی ناچار به فرود اضطراری می شوند. با ما همراه باشید.تا در ادامه چند مورد از این فرودهای عجیب را با هم ببینیم و بشنویم.

نجات یک سگ

در یکی از ایرلاین‌های کانادایی یکی از مسافران سگش را در قسمت بار گذاشته بود. از طرفی در سیستم گرمایش هواپیما مشکلی ایجاد شده بود و به علت گرمای زیاد احتمال مرگ سگ حتمی بود. خلبان این پرواز برای نجات این سگ هواپیما را در فرودگاهی نزدیک‌تر به زمین نشاند.

خرابی سرویس بهداشتی

در یکی از پروازهای بریتیش ایرویز به سمت دبی مسافری باعث خرابی سرویس بهداشتی هواپیما شد. باور کردنی نیست اما این مشکل باعث فرود اضطراری هواپیما شد.

نان سوخته

در یکی پروازهای داخل آمریکا بوی ترسناک سوختگی باعث ترساندن همه سرنشینان هواپیما شد. هر لحظه احتمال سقوط و انفجار در ذهن آن بیشتر و بیشتر می‌شد تا اینکه خلبان تصمیم به فرود اضطراری می‌گیر. پس از این فرود هواپیما، مهماندارن متوجه می‌شوند بوی سوختگی از نانی بوده که در کابین مخصوص غذا بیش از حد برشته شده است.

نور شدید لیزر

در یکی از پروازهای ویرجین ایرلاین از لندن به نیویورک، حین پرواز لیزر نمایشی یکی از ساختمان‌های شهر باعث اختلال در دید خلبان شد، خلبان این پرواز مجبور به بازگشت و فرود اضطراری شد و دیگر قادر نبود آن پرواز را ادامه دهد.

یوگا

یکی از جالب‌ترین فرودهای اضطراری هواپیماها مربوط به خطوط ژاپن است، در یکی از پروازها که از فرودگاه هاوایی بلند شده بود، یکی از مسافران در مسیر عبور مهمانداران مشغول یوگا شد! و از آنجائیکه با اصرار و پافشاری مهمانداران از سر راه کنار نرفت، هواپیما مجبور به بازگشت شد..

خوانندگی

در یکی از پروازهای کانزاس سیتی فردی در تمام مسیر شروع به خواندن می‌کند. اینطور که به نظر می‌رسد صدای خوبی هم نداشته و حسابی مسافران را کلافه کرده بود. مهمانداران و خدمه این پرواز هر چه تلاش می‌کنند او را از خواندن متوقف کنند، موفق نمی‌شوند تا اینکه خلبان برای پیاده کردن او به ناچار در فرودگاهی دیگر فرود آمد.

عقرب در کابین هواپیما

در یکی از پروازها وجود یک عقرب و نیش زدن یکی از مسافران باعث فرود اضطراری هواپیما می‌شود. البته گزارش هایی هم از وجود مار و گزنده‌های مشابه داده شده است.

پرنده‌ها در برابر هواپیما

بله، گاهی اوقات پرواز پرنده‌ها روبروی هواپیماها خلبان را ناچار به تغییر مسیر و فرود اضطراری می‌کنند. در این شرایط احتمال برخورد پرنده‌ها با موتور هواپیما و ایجاد مشکلات جدی بسیار است.

پیشنهاد می کنیم در هر شرایط اگر خلبان تصمیم به فرود اضطراری کرد، آرامش و خونسردی خودتان را حفظ کنید و با اعتماد به مهارت خلبان خوش‌بینانه رفتار کنید.


منبع: الی گشت