یکشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸, ساعت ۱۸:۳۹ |
مهمترین مشکلات مسافران قبل از پرواز

مهمترین مشکلات مسافران قبل از پرواز

همیشه برنامه ریزی و مقدمات یک سفر طولانی با استرس و پیچیدگی های زیادی همراه است. مسافران در صورت آگاهی از اتفاقات و مشکلاتی که قبل از پرواز یا هنگام تهیه بلیط هواپیما ممکن است با آن مواجه شوند، سفر راحت تری را خواهند داشت.

مسافران از آغاز فرایند تصمیم گیری برای سفر، زمانیکه فرد برای خرید بلیط هواپیما به آژانس مسافرتی یا وبسایت گردشگری آنلاین مراجعه می کنند، هنگام ورود به فرودگاه و انجام تشریفات قبل از پرواز و در نهایت سوار شدن به هواپیما، ممکن است با مشکلاتی مواجه شوند که در زیر به برخی از آنها اشاره می کنیم:

- از دست دادن پرواز مخصوصاً در زمان شلوغی به علت عدم RECONFIRM پرواز در زمان مقرر شدﻫ.قبل از پرواز و مواجه با مشکلات عدیده ای در فرودگاه

- از دست دادن پرواز با وجود انجام RECONFIRM ولی به علت عدم ثبت شماره بلیت در PNR مسافر

- در بعضی از فصول سال به خصوص در فصل شلوغی آمد و شد مسافر به علت همزمانی چند پرواز از یک سالن و ترمینال و ایجاد صف های طولانی برای تحویل جامه دان ها و دریافت کارت پرواز و انجام بعضی از تشریفات قبل از پرواز مانند پرداخت عوارض خروج از کشور باعث می شود تا مسافر به پرواز خود نرسد.

گاهی اوقات به علت عدم دقت کارمند صدور بلیت و حتی خود مسافر در چک پاسپورت اشکالاتی از قبیل انقضای اعتبار پاسپورت، عدم تطابق تاریخ شروع ویزای مسافر و شروع مسافرت و یا عدم وجود مهر سبز خروج برای دارنده پاسپورت و همراهان موجب جلوگیری از مسافرت مسافرین در هنگام پرواز می شود.

- اگر مسافر اقامت کشوری را که به آن مسافرت می کند را ندارد، حتماً بایستی اولاً بلیت رفت و برگشت تهیه کند تا موجب مواجه با برگرداندن اجباری نشود و دوماً به اندازه کافی ارز یا حمایت مالی با خود داشته باشد.

- در مورد کشورهایی مانند آلمان که مسافر می تواند به همراه بلیت IR از بلیت رایگان داخلی آلمان استفاده کند، مسافر حتماً در زمان رزرواسیون باید بلیط قطار خود را تهیه کند. چون بسیاری از مسافرین پس از خرید بلیت از دفاتر فروش متوجه این امتیاز شده و در فرودگاه و هنگام پرواز از دفتر فروش واقع در ترمینال این درخواست را انجام می دهد که این دفتر از انجام این کار معذور و در نتیجه باعث نارضایتی شدید مسافر می شود.


منبع: الی گشت