دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸, ساعت ۱۸:۲۶ |
مقاصد گردشگری ارزان برای سفر

مقاصد گردشگری ارزان برای سفر

شهرهای ارزان دنیا برای سفر

شاید فکر کنید سفر مخصوصا سفر خارج از کشور، یک تفریح گران است اما مقصدهای گردشگری ارزان زیادی در دنیا وجود دارند که یک روز اقامت شما در آنها شامل هزینه ی محل اقامت، غذا و حمل و نقل، کمتر از صد هزار تومان می شود و تنها هزینه ی محسوسی که باید بکنید، خرید بلیط هواپیما است.

همه ی ما دوست داریم تا از هر فرصتی برای استراحت و سفر استفاده کنیم اما شاید بزرگترین دلیلی که مانع می شود، شرایط مالی باشد. ولی یادتان باشد سفر گران همیشه هم صحت ندارد چون شهرهایی در دنیا وجود دارند که ثابت کرده اند علاوه بر زیبایی های بیشماری که دارند، بازدید از آنها هم، حساب بانکی تان را خالی نمی کند! ۵ شهری که در اینجا با آنها آشنا می شوید، هزینه ای کمتر از ۱۱۰۰۰۰ تومان در روز برای شما رقم می زنند.

تایلند

واقعا کسی در دنیا وجود ندارد که تایلند را با طبیعت سحر انگیزش نشناسد. اگر چه این کشور مقصد محبوب توریست هاست اما هنوز هم جای بسیار ارزانی است. در بعضی از جزیره های مشهور آن، هزینه ها کمی بالاتر است اما در جزایر دیگر، با روزی ۳۰ دلار به راحتی می توان زندگی کرد چرا که هزینه ی غذا و محل اقامت در آنجا پایین است، مثلا با ۵ دلار می توان یک غذای لذیذ محلی میل کرد و با ۷ تا ۱۰ دلار، اتاقی اجاره کرد. کافی است که از رستوران های گران قیمت صرف نظر کنید و با وسایل حمل و نقل عمومی جابه جا شوید. یکبار سفر به تایلند کافی است تا ارزانی آن به شما ثابت شود و آن موقع است که یک پایتان برای همیشه در آنجا خواهد بود!

مقاصد گردشگری ارزان برای سفر

بالی در اندونزی

شاید تعجب کنید اگر بدانید بالی حتی از تایلند هم ارزانتر است! مقصد فوق العاده زیبا و ارزان برای گردشگران صرفه جو. در بالی ارزان و غیر ارزان در کنار هم وجود دارند مثلا در جنوب آن اقامتگاه هایی را می توانید پیدا کنید که هزینه یی بیشتر از خیلی از شهرهای بزرگ دنیا دارند و درست در کنار آنها، اقامتگاه هایی با هزینه ای برابر شبی ۱۰ دلار (تقریبا ۳۷۰۰۰ تومان) را می توان پیدا کرد. مثل تایلند، بخش محسوس هزینه شامل پرواز و بلیط هواپیما است. اما غذا و حمل و نقل همچنان در آن ارزان است و اگر به مناطق دیگری به جز منطقه ی جنوبی آن بروید، ارزانتر هم خواهد شد.

مقاصد گردشگری ارزان برای سفر

یونان

یونان الان در وضعیت ریاضت اقتصادی است اما حتی قبل از آن هم کشور ارزانی بود و حالا هم که از همیشه ارزان تر است. مثلا با حدود ۹ دلار می توانید یک شام مجلل از گوشت بره با تمام مخلفات در یک رستوران خوب میل کنید و با حدود ۱۵ دلار هم می توانید در یک جای خوب اقامت کنید. در واقع در بین کشورهای منطقه ی یورو، جایی ارزان تر از یونان پیدا نمی شود و به همین دلیل است که گردشگران زیادی را به خود جذب کرده است.

مقاصد گردشگری ارزان برای سفر

آمریکای مرکزی

با فاکتور از قیمت بلیط هواپیما، سفر به بیشتر کشورهای آمریکای مرکزی مثل ال سالوادور، گواتمالا و هندوراس، سفری بسیار ارزان خواهد بود طوری که با کمتر از ۳۰ دلار می توانید یک روز خود را در آنجا به راحتی بگذرانید و همین قدر کافی است که بدانید با داشتن کمی بیشتر از ۳۰ دلار برای یک روز، زندگی شاهانه ای خواهید داشت!

مقاصد گردشگری ارزان برای سفر

بوداپست در مجارستان

بوداپست شهری تاریخی و دوست داشتنی و مهم تر از همه ارزان است. مردم بوداپست بسیار خونگرم هستند و با شبی ۸ دلار می توان در خانه های آنها، اقامت گرم و به یاد ماندنی ای داشت. هزینه ی غذا هم در این شهر خیلی پایین است به طوری که با ۲ دلار می توان یک ساندویچ بزرگ سفارش داد. اگر توانایی سفر به پراگ یا وین را ندارید، بوداپست جایگزینی عالی است.


منبع: الی گشت