یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸, ساعت ۱۴:۳۴ |
یک مسیر ویژه دوچرخه ‌سواری در کوه ‌های آلپ فرانسه

یک مسیر ویژه دوچرخه ‌سواری در کوه ‌های آلپ فرانسه

فرانسه فقط در تور پاریس خلاصه نمی شود

مهم نیست که یک دوچرخه ‌سوار حرفه‌ ای برای ماراتون ‌های بزرگ باشید یا این‌که بخواهید به ‌صورت تفریحی پا را بر روی پدال ‌ها بگذارید، درهرحال دوچرخه ‌سواری در مسیرهای آلپ در فرانسه دیگر به حرفه ‌ای ‌ها اختصاص ندارد و همه می‌ توانند از آن لذت ببرند. جاده شمار ا فرا می خواند با ما همراه باشید.

انسی (Annecy) انسی با کوچه ‌های باریک قرون‌ وسطایی، قلعه‌ های قرن شانزدهم و سوسوزدن بازتاب سردرهای رنگی مغازه ‌ها در کانال آب خود، شکوه و جلال ویژه خود را دارد. با این ‌وجود وسوسه کننده ترین بخش ‌های این شهر که با نام ونیز آلپ شناخته می ‌شود، دریاچه زیبای آن و تاج برفی شهر یا مسیر کوهستانی آن است. بر فراز سواحلی که در دامنه ‌هایی کم شیب قرار دارند، کوهستان ‌هایی پرشیب با جاده ‌هایی قرارگرفته ‌اند که می ‌توانند توانایی پاهای شما را به چالش بکشند و گزینه بسیار مناسبی برای دوچرخه ‌سوارانی است که می ‌خواهند قدرت پایین ‌تنه خود را به رخ بکشند.

مسیر شماره یک: کناره دریاچه انسی نوع مسیر: آسان. دوچرخه ‌های مناسب: دوچرخه ‌های جاده ‌ای یا هیبریدی. مسافت: ۲۰ تا ۳۰ کیلومتر. تپه: مسیر فاقد تپه است. این مسیر لذت ‌بخش و آرامش ‌بخش برای مبتدیان و خانواده‌ ها مناسب است. این مسیر از کناره‌ های غربی دریاچه که دو له توقنت (Quai de la Tournett) آغاز شده و از کنارها دریاچه گذشته و از مقابل باشگاﻫ.قایق‌ سواری عبور می‌ کند تا به سواحلی که از حضور انسان ‌ها پر شده ‌اند برسد، در ادامه نیز این مسیر به ‌سوی چشم ‌انداز پارک‌ هایی آرام و دهکده ‌هایی خواب ‌آلود رفته و به دشت ‌هایی می ‌رسد که گله ‌های دام در آن ‌ها مشغول چرا هستند.

این مسیر در حقیقت یک خط راه ‌آهن قدیمی را دنبال می‌کند و به همین دلیل نیز در آن شیب بسیار اندکی وجود دارد ولی فرصت‌ های فراوانی برای خارج شدن از این مسیر وجود دارند. درست قبل از ورود به تونلی در نزدیکی دهکده دیون (Duingt) می ‌توانید مسیر اصلی را ترک کرده و به منطقه چشم ‌نوازی به نام شاتو قوفی (Château Ruphy) وارد شوید. برخی از ایستگاه‌ های قدیمی قطار امروزه به کافه تبدیل ‌شده ‌اند و می ‌توانید در آن ‌ها نفسی تازه کرده و چیزی بخورد و در ادامه نیز در کوده پمپ (Coup de Pompe که ده کیلومتر دورتر است) دور زده و یا اینکه این کار را در لوئه زیق دی بو دولاک (Loisirs du Bout du Lac در فاصله ۱۵ کیلومتری) انجام بدهید تا بتوانید سفری آسان برای بازگشت به انسی درپیش رو داشته باشید.

سفر خود را اندکی دشوارتر کنید

یک مسیر ویژه دوچرخه ‌سواری در کوه ‌های آلپ فرانسه

برای تجربه کردن یک مسیر متوسط ‌تر، یک دور در مسیر سطح پایین دریاچه زده و پیست دوچرخه ‌سواری در طول سواحل غربی انسی را پشت بگذارید تا بتوانید خود را به مخلوطی از جاده ‌های اصلی، مسیر های دوچرخه ‌سواری و خیابان ‌های خلوت سواحل شرقی برسانید (که در آن یک تپه در تالوآ یا Talloires قرار دارد) و از آنجا به‌ جایی که مسیر خود را آغاز کرده بودید بازگردید. این مسیر مجموعا ۴۰ کیلومتر طول دارد.


منبع: الی گشت