یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸, ساعت ۰۹:۱۸ |
هوشمندی به رختخواب هم رسید

هوشمندی به رختخواب هم رسید!

رختخواب های هوشمند

همه ما خوابیدن را دوست داریم، مخصوصا وقتی که از یک خواب خوب بیدار می شویم. در گذشته، پزشکان خوابیدن را نادیده می گرفتند، ولی امروز با پیشرفت علم، مشخص شده که خواب به اندازه خوراک دارای اهمیت است. 

برای اینکه بتوان خواب راحتی داشت، فناوری نیز به کمک آمده و با ابداع و اختراع ابزارهای متنوع سعی در راحتی هر چه بیشتر این لذت آرام بخش دارد. در همین راستا، یک شرکت تجاری به نام ایت اسلیپ دستگاه کوچکی را ابداع کرده است که استفاده از آن همراه با یک تشک هوشمند، بهبود خواب شبانه افراد را در پی دارد.

شرکت مذکور اولین بار سه سال قبل دستگاهی برای ردگیری وضعیت خواب افراد عرضه کرده بود که امروزه در ۵۰ کشور عرضه می ‌شود و با ردگیری تحرکات بدن انسان در حین خواب، دمای اتاق و تختخواب، وضعیت تنفس و ضربان قلب می‌تواند کیفیت و مراحل خواب هر فرد، مدت زمان دقیق خواب و… را تعیین کرده و از این طریق اطلاعات لازم برای بهبود کیفیت خواب شبانه را در اختیار افراد بگذارد.

حال این دستگاه بهبود یافته و همراه با آن یک تشک هوشمند نیز عرضه می‌ شود که علاوه‌ بر راحتی فوق العاده، مجهز به تازه ‌ترین فناوری ‌های روز جهان نیز هست. در این تشک، چهار لایه فوم منعطف با فشردگی بالا به کار رفته تا فرد بتواند به خوبی روی آن بخوابد.

علاوه ‌بر آن دستگاه هوشمند عرضه شده به همراه این تشک قادر به ردگیری وضعیت خواب دو فرد به‌طور همزمان است و می‌تواند شرایط خواب متفاوتی را برای هر یک از دو نفر ایجاد کند. به‌عنوان مثال اگر شما تمایل دارید تشک تان گرم باشد، ولی همسرتان عادت به خوابیدن روی تشک خنک دارد، تشک هوشمند ایت اسلیپ قادر به تامین این شرایط و ایجاد دو نوع گرما در دو بخش تشک است.

دستگاه مذکور می‌تواند دمای اطراف دو نفر را نیز براساس شرایط مورد علاقه آنها تنظیم سازد تا هشت ساعت خواب راحت افراد قابل تضمین کردن باشد. این مجموعه را می‌توان به چراغ‌ های اتاق خواب، قفل ‌های در، دستگاه قهوه ‌ساز، ترموستات و… هم متصل کرد تا قبل از بیدار شدن ساکنان منزل درب‌ ها قفل و چراغ‌ ها خاموش شده و در زمان بیدار شدن آنها دستگاه‌ ها روشن شده و قهوه ‌ساز هم نوشیدنی گرم برای افراد آماده سازد. هزینه خرید این مجموعه ۹۵۰ دلار است که البته با توجه به تنوع تشک‌های خواب عرضه‌شده این قیمت ممکن است بالا رود.


منبع: الی گشت