جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸, ساعت ۱۶:۵۸ |
هنر بستن چمدان را از زبان آنتونی بوردن بشنوید

هنر بستن چمدان را از زبان آنتونی بوردن بشنوید

نکاتی برای بستن چمدان

گردشگر و ماجراجوی بزرگ و سرشناس، آنتونی بوردن افسانه ای بالاخره راز سبک سفر کردن خود را فاش کرد. آنتونی بوردن به عنوان شخصی که مدام و مدام در حال سفر است، و به عنوان مجری برنامه ی  محبوب «Parts UnknownL» (بخش های ناشناخته)، به طور کاملا تخصصی، نکاتی برای بستن چمدان را با ما در میان گذاشته است. او کسی است که دقیقا می داند چه وسایلی ارزش بردن دارند و چه وسایلی نه. بنابراین پیشنهاد می کنیم این مطلب از الی گشت را از دست ندهید تا بتوانید درسفرهایتان از آن ایده بگیرید:

آنتونی بوردن (Anthony Bourdain) در مصاحبه ای که با نیوویوک تایمز داشته است می گوید: همراه داشتن یک کارت اعتباری در سفر می تواند خیلی زود به شمشیری برای کشتن خوتان تبدیل شود اگر چه او قبول دارد که همراه داشتن مقدار زیادی پول نقد ایده ی خوبی نیست اما می گوید: اگر کارت اعتباری هراهتان باشد ممکن است در حالیکه در حال باز کردن در اتاقتان هستید، کسی از پشت سر به شما حمله کند. بنابراین همراه نداشتن آن کارعاقلانه تری است.

او همیشه در چمدان خود یک کت بسیار سبک، ۲ یا ۳ دفترچه یادداشت کوچک و حداقل یک کتاب که همیشه موضوع علمی تخیلی دارد، را همراهش دارد و در این باره می گوید: همه می دانند که من چقدر عاشق سفر هستم و فکر کنم سفرهایم دور دنیا این را به خوبی نشان میدهد. همیشه از لحظه لحظه ی سفرم لذت می برم و سعی می کنم حتی اگر طبیعت در اطرافم وجود نداشته باشد، با مردم صحبت کنم و چیزهای جدید یاد بگیریم اما لحظه هایی در هر سفری ممکن است وجود داشته باشد که خسته کننده باشد و یا دوست داشته باشید بیشتر و بیشتر در دنیای خودتان غرق شوید. به همین دلیل همراه داشتن یک کتاب آن هم با موضوع مورد علاقه ام، برای این لحظه هاست و خیلی می تواند کمک کننده باشد.

هنر بستن چمدان را از زبان آنتونی بوردن بشنوید

یکی از نکاتی که بوردن در مصاحبه ی خود آن را فاش کرد این است که هرگز غذای هواپیما را نمی خورد و ترجیح می دهد تا آن را در فرودگاه میل کند.

بوردن هیچ گاه در سفرهایش جواهرات یا اشیا گرانقیمت همراه خود جه به جا نمی کند و می گوید برای داشتن امنیت، رعایت این مسائل ضروری است. یکی دیگر از نکاتی که خیلی از افراد موقع بستن چمدان به ان توجه نمی کنند، همراه نداشتن ژل و یا هر گونه مایعات است که بودن این موضوع را بخوبی می داند و به همین دلیل هیچ گاه در چمدان های او حتی یک بطری آب کوچک هم دیده نمی شود.

او می گوید مانند هر چیزی در دنیا، سفر هم قوانین خاص خودش را دارد. خیلی از افراد از به یاد داشتن نکاتی برای بستن چمدان غافل می شوند و به همین دلیل هم در سفر با یک جابه جایی کوچک یا طی یک مسافت کوتاه از این طرف و آن طرف کردن چمدان هایشان در عذابند. در حالیکه با رعایت این چند نکته ی ساده، می توان سفری راحت و هوشمندانه داشت.

هنر بستن چمدان را از زبان آنتونی بوردن بشنوید


منبع: الی گشت