پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸, ساعت ۱۶:۴۳ |
روستای گنج تپه

روستای گنج تپه

در اینجا می خواهیم روستایی رو خدمت شما معرفی کنیم که از توابع شهرستان بهار و اگر در مسیرتون به شهر لالجین از این روستا عبور کرده باشید متوجه خواهید شد که می خواهیم روستای بسیار زیبای گنج تپه را معرفی کنیم این روستا از توابع شهرستان بهار است و تقریبافاصله 17 کیلومتری با شهرستان همدان دارد در این روستا حدود 2000 نفر جمیت در قالب 350 خانوار زندگی می کنند. این روستا دارای مدرسه ابتدایی، خانه بهداشت، دو مسجد، حسینیه، کتابخانه، پایگاه مقاومت و سالن ورزشی است.

و با توجه به وجود همین سالن ورزشی ورزشکاران بسیار خوب و پر تلاشی در این روستا زندگی می کنند در روستای گنج تپه فاز اول بهسازی صورت گرفته و فاز دوم هم در حال اجرایی شدن است با توجه به زمینهای مرغوب در این روستا شغل اصلی مردم این روستا کشاورزی است. خصوصا” کشاورزان خوب روستا به کشت سیب زمینی مشغول هستند.

اما از دیگر نکاتی که درباره این روستا می توان گفت و آن هم به برکت زمینهای کشاورزی مرغوب در این روستا صورت گرفته است اینست که اهالی خوب روستا هم به شیوه صنعتی و هم به شیوه سنتی در کار تولید ترشیجات و سبزیجات هستند و اکثرا” می بینید که کدبانوهای خوب روستایی هم در منازل خود به شیوه سنتی به این کار مشغول هستند. برای شما و اهالی خوب روستای گنج تپه آرزوی موفقیت می کنیم و دعوت می کنیم که هرگاه به شهر لالجین سفر کردید در مسیرتون به این روستا هم سری بزنید و از سوغاتی های این روستا استفاده کنید.

روستای گنج تپه استان همدان بهار


منبع: seeiran