جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸, ساعت ۱۴:۱۲ |
لاغری با نوشیدنی های طبیعی

8 راه حل ساده برای لاغری

لاغری با نوشیدنی های طبیعی

لاغری

از آن جایی که کاهش وزن و تناسب اندام یکی از دغدغه های جوامع امروزی است. بسیاری از افراد روش های مختلفی را امتحان می کنند تا لاغر شوند. یکی از این روش ها مصرف مایعات مناسب برای لاغر شدن است. اما این روش تنها در صورتی موثر است که فرد در کنار آن ورزش کرده و رژیم غذایی مناسبی نیز داشته باشد. در این مقاله از سایت آرایشگری رژ لب به معرفی نوشیدنی های طبیعی پرداخته می شود که به لاغری کمک می کنند.

نوشیدنی های موثر در لاغری و کاهش وزن

آب و آب یخهمه ما می دانیم که باید در طول روز آب زیادی بخوریم تا سلامتمان تضمین شود. اما متاسفانه بسیاری از افراد در نوشیدن آب کوتاهی می کنند و این در حالی است که نوشیدن آب می تواند در لاغری موثر باشد.

  آب لیمویکی دیگر از نوشیدنی های موثر در لاغری، آب لیموست که حل کردن چند قطره آن در آب می تواند سوخت و ساز بدن را بالا برده و در لاغری موثر باشد.آب لیمو می تواند جایگزین نوشیدنی های شیرین و صنعتی مانند نوشابه یا آبمیوه های صنعتی باشد. همچنین از آن جایی که آب لیمو سرشار از ویتامین ث و مواد معدنی است، به سلامت بدن، پوست و مو نیز کمک می کند.

آب نارگیلیکی از نوشیدنی هایی که در لاغری موثر است، آب نارگیل است. برخلاف نوشیدنی های دیگر رژیمی که طعم و مزه خوشایندی ندارند، آب نارگیل هم خوشمزه است و هم به کاهش وزن کمک می کند. به علاوه کالری آب نارگیل بسیار پایین بوده و نوشیدن آن ضرری برای بدن ندارد. البته امروزه برندهای مختلفی اقدام به تولید آب نارگیل به صورت صنعتی کرده و در آن از شکر استفاده می کنند. این نوشیدنی ها نه تنها برای لاغری مفید نیستند، بلکه با وجود شکر و مواد نگهدارنده، مصرف آن ها برای بدن مضر نیز هست.

کاهش وزن

لاغری با نوشیدنی های طبیعی

چای سفیدچای سفید کاملا برخلاف چای معمولی بوده و تلخ نیست و طعم ملایمی دارد. چای سفید برای گوارش بهتر توصیه شده و هنگامی که با آب جوش دم کشیده شود، هیچ کالری ندارد که این خود برای کسانی که به دنبال نوشیدنی های بی ضرر برای لاغری هستند، بسیار مفید است.  چای سبز یا چای نعناچای سبز خواص بسیار زیادی دارد که یکی از این خواص کمک به لاغری است.

این چای ملایم و خوشمزه است و درست کردن آن نیز بسیار ساده است. البته کسانی که به دنبال طعم بیشتری در چای خود هستند می توانند از چای نعنا به جای چای سبز استفاده کنند. چرا که چای نعنا نیز در لاغری موثر است.قهوه یک نوشیدنی کافئین دار خوشمزه است که اگر بدون شکر و با شیر کم چرب صرف شود، می تواند به لاغری کمک کند. زیرا قهوه حالت سیری در افراد به وجود آورده و کافئین نیز در از بین بردن اشتها تاثیر دارد. البته نباید در نوشیدن قهوه زیاده روی کرده و نوشیدن بیش از 1 تا 2 فنجان قهوه در طول روز توصیه نمی شود.

سرکه سیبسرکه سیب متابولیزم بدن را بالا برده و با متعادل کردن میزان قند خون به لاغری کمک می کند. به علاوه خاصیت اسیدی این سرکه التهابات را از بین برده و از تجمع چربی ها در بدن جلوگیری می کند که این نیز در لاغری موثر است.

آب میوهنوشیدن آبمیوه طبیعی قبل از غذا باعث می شود که فرد احساس سیری کرده و در حدود 130 کالری کمتر مصرف کند. البته این کار را با یک لیوان آب نیز می توان انجام داد. همچنین نباید فراموش کرد که آبمیوه های صنعتی برخلاف این موضوع عمل کرده و شکر و مواد نگه دارنده موجود در آن ها باعث چاقی بیشتر می شود.


منبع: رژلب