دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸, ساعت ۱۴:۵۹ |
مربا بهارنارنج

مربا بهارنارنج

مواد لازم (برای 2 شیشه کوچک):

  • بهار نارنج: 4 پیمانه
  • شکر: 2 پیمانه
  • آب: 1 و 2/1 پیمانه
  • آبلیمو: 1 قاشق غذاخوری

طرز تهیه

ابتدا گلبرگ های بهارنارنج را جدا کرده و تلخی آنرا می گیریم به این صورت که گلبرگها را در قابلمه ای ریخته و به آن آب اضافه کرده تا روی گلبرگ ها را بگیرد، سپس روی حرارت متوسط گذاشته و زمانیکه بجوش آمد به مدت 5 الی 10 دقیقه اجازه دهید تا بجوشد سپس از روی حرارت برداشته و آبکش کنید. البته آب آنرا نگاه دارید.

بعد از آبکش کردن دوباره گلبرگ ها را داخل آب سرد گذاشته و اجازه دهید 12 الی 24 ساعت بماند (نیاز به حرارت مجدد نیست) در همین زمان چند بار آب آنرا عوض کنید تا تلخی آن گرفته شود.

یک لیوان آب (می توانید از آب کنار گذاشته بهارنارنج استفاده کنید) را بهمراه شکر روی حرارت گذاشته تا کمی قوام یابد سپس گلبرگها را افزوده و اجازه دهید تا با هم آرام آرام بجوشند و کاملا قوام یابند، بعد از پخت کامل مربا آبلیمو را افزوده و مربا را از روی حرارت بردارید.

بعد از سرد شدن مربا، آنرا در شیشه های تمیز و خشک ریخته و در یخچال نگاه داری کنید.نکاتدر صورت تمایل به شیرینی بیشتر می توانید مقدار شکر را 4 پیمانه در نظر بگیرید و در این صورت مقدار آب را نیز 2 برابر در نظر بگیرید.آبی که از پخت بهارنارنج باقیمانده را با مقداری شکر قوام آورده و بعنوان شربت مورد استفاده قرار دهید.


منبع: ویسپی مگ