پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸, ساعت ۱۴:۴۳ |
نكات لازم برای تهیه بستنی و دستور بستنی ساده

نكات لازم برای تهیه بستنی و دستور بستنی ساده

نكات لازم برای تهیه بستنی

برای تهیه بستنی در یخچال باید بستنی را بعد از آن كه كمی بسته شد بهم بزنیم و دوباره در یخچال قرار بدهیم و این عمل را دو سه بار تكرار كنیم تا از یخ زدن و سفت شدن بستنی جلوگیری شود. با انواع آب میوه صاف شده مثل آب انگور، توت فرنگی، آلبالو، آب پرتقال، آب آناناس و غیره می توانیم بستنی درست كنیم.

چون میوه ها از نظر ترشی و شیرینی تفاوت دارند برای دو لیوان آب میوه شیرین دو قاشق سوپخوری شكر و برای دو لیوان آب میوه ترش از 4 تا 5 قاشق سوپخوری شكر را در آب میوه می ریزیم و آب میوه را روی حرارت كمی گرم می كنیم تا شكر آن حل شود بعد آن را صاف می نماییم و در ظرف ریخته و در قسمت جایخی یخچال قرار می دهیم باید توجه داشته باشیم شكر بستنی ها را از مقدار تعیین شده نباید زیادتر كرد چون هر قدر شكر بستنی زیادتر شود دیرتر می بندد تا حدی كه اگر زیاد شیرین شود اصلا بسته نمی شود.

مواد لازم:

  • شیر: یك شیشه
  • زرده تخم مرغ: 4 عدد
  • شكر: 4 قاشق سوپخوری
  • وانیل: نصف قاشق چایخوری

طرز تهیه

زرده تخم مرغ و شكر و وانیل را با هم مخلوط می نماییم و می زنیم تا كاملا سفت و سفید شود. شیر را می جوشانیم و تا داغ است روی مایه زرده تخم مرغ می ریزیم و مخلوط می كنیم و مایه را در یك ظرف می ریزیم و پس از سرد شدن در قسمت جایخی می گذاریم وقتی بستنی كمی بسته شد آن را بهم می زنیم و دوباره در یخچال قرار می دهیم و این عمل را دو سه بار تكرار می كنیم تا بستنی یخ نزند و بسته شود.


منبع: ویسپی مگ