سه شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۸, ساعت ۱۴:۳۰ |
طب فشاری گوش برای کاهش وزن

طب فشاری گوش برای کاهش وزن!

در طب چین باستان یا TCM گوش ها نماد کل بدن ما و عملکرد آن در مقیاسی کوچکترند . گوش های شما نقطه طلایی طب سوزنی یا فشاری هستند. زمانی که توسط سوزن ها یا فشار انگشتان تحریک شوند، می توانند عطسه، اعتیاد به نیکوتین و گرسنگی را در کنار بسیاری از قابلیت های دیگر کنترل کنند. طب فشاری می تواند ابزار مفیدی برای افرادی باشد که در حال کاهش وزن و یا کنترل وزن خود هستند.

گوش های نوک دار

TCM دیدگاهی برعکس نسبت به گوش دارد. از نظر طب فشاری ارگان های مربوط به بالاتنه با گوش بالایی در ارتباطند در حالی که از نظر TCM اعتقاد دارد که این ارگان ها با گوش پایینی در ارتباط هستند. لاله گوش شما برای مثال، نقاطی برای حافظه، چشم ها، بینی و گلو دارند. برخی نقاط که نزدیک نقاط دیگر هستند از نظر کیفیت با هم مشابه هستند به جای آنکه به محل فیزیکی آن ارگان در بدن ارتباط داشته باشند. برای مثال، تابلویی که از گوش در وب سایت دانشجویان TCM وجود دارد، نشان می دهد که نقاط فشار برای گرسنگی درست در جلوی گوش میانی قراردارند، نزدیک مفصل فک پایینی که آن را به فک بالایی متصل می کند، نزدیک نقطه تشنگی و اعتیاد به نیکوتین.

توجیه علمی

مطالعه ای که در سال ۲۰۱۰ در مورد تاثیرات طب فشاری گوش روی کاهش وزن بر روی بزرگسالان دارای اضافه وزن انجام شد و در مجله طب چینی امریکا به چاپ رسید، نشان می دهد که طب فشاری، در کنار رژیم با کالری کنترل شده می تواند شاخص BMI بدن را در مقایسه با رژیم تنها، به میزان قابل توجهی کاهش دهد. این مطالعه ادعای متخصصین TCM را تایید می کند که: طب فشاری یا طب سوزنی می تواند نتایج کاهش وزن را در مقایسه با دیگر روش های سنتی بهبود ببخشد. متخصصین TCM ادعا نمی کنند که این روش به تنهایی باعث کاهش وزن می شود.

اعمال فشار

در طول یک جلسه درمان، متخصص طب فشاری از فشارهای انگشت روی یک سری نقاط مربوط به اشتها استفاده می کند. معمولا، او به مدت ۳ دقیقه فشار وارد می آورد. می توانید این نقاط را با قرار دادن انگشتانتان در امتداد خط فک تان پیدا کنید. دهانتان را باز و بسته کنید و نقطه ای را که فک بالا و پایین به هم متصل شده اند بیابید. دقیقا در کنار آن نقطه لاله پایینی گوش خود را حس خواهید کرد که برآمدگی کوچکی روی غضروف می باشد. نقاط کنترل اشتها دقیقا در همین جا هستند. متخصص ممکن است نقاط دیگری را برای حمایت سیستم گوارشی نیز فشار دهد.

سوزن گرفتن

طب سوزنی گوش ها نیز یک گزینه دیگر برای طب فشاری است که بر اساس فشار وارده بر روی خطوط نصف النهار کار می کنند. این روش برای طیف بسیاری از درمان ها موثر بوده اند مانند اعتیاد به مواد مخدر تا کاهش وزن.


منبع: fitnessmagazine