سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸, ساعت ۱۸:۳۱ |
مختصری درباره نشانه های پیش از دوره قاعدگی (PMS)

مختصری درباره نشانه های پیش از دوره قاعدگی (PMS)

علائم مشخصه پیش از قاعدگی (PMS)؛ یک وضعیت بسیار عمومی در زنان بین ۱۴ تا ۵۰ رخ می دهد و آن حالتی است که ۳ تا ۱۰ روز قبل از شروع دوره قاعدگی شروع می شود و بعضی اوقات تا دومین روز پریود هم ادامه دارد. علائم مشخصه دو نوع هستند: فکری و بدنی. نشانه قطعی برای آن نیست؛ زنان مختلف الگوهای متفاوتی را نشان داده اند. عمومی ترین نشانه ها نوسانهای حالت، دامنه تغییر از نهایت تحریک پذیری، اشفتگی، تهاجم، افسردگی و گریستن است.

بسیاری از زنان اعتماد، تمرکز و هماهنگی شان را از دست می دهند، پریشان خاطر و بدون کارآیی می شوند. عمومی ترین مشکلات فیزیکی با نگه داری مابعات ایجاد می شود مانند: ورم شکم، تورم دستها، پاها و به صورت -بعضی اوقات هم در تمامی بدن- است.

سینه ها ممکن است متورم شوند و به خاطر تغییر هورمونی درد داشته باشند. خستگی مداومف سردرد، درد پشت و مشکلات پوستی شبیه به جوش صورت که جز موارد عمومی نیستند.همچنین ممکن است با کاهش تمایلات جنسی همراه باشد. علائم دراز مدت بیماری ممکن است طاقت فرسا شود.

سایر نشانه ها PMS شامل دردی شبیه به درد قاعدگی، کبودی، مخصوصاً در پاها، تحریک ناحیه های بینی، چشم، لکه پوست صورت و گردن، دردهای مفاصل، یبوست، استفراغ، میگرن، بی میلی نسبت به غذا یا الکل و اشتیاق به غذاهایی مانند شکلات و شیرینی است. اغلب زنان با بسیاری از این نشانه ها آشنا نیستند و آنها ممکن است به طور مستقیم بر اثر تغییرات هورمونی به وجود آید.

تنها راه تمیز آنها، خاطرات اساسی و مشکلات سلامتی تان و جستجویی برای ارتباط بین نشانه های بیماری و زمان دوره قاعدگی است. اغلب، پیوند بسیاری واضحی بین آنها وجود دارد. به طوری که، برای نمونه، ترس بی موردی از تیره روزی چهار روز پیش از هر پریود (دوره) بر شما وارد می شود، سپس احتمالاً منفعت اندازه گیریهای طراحی شده PMS شما را سبک می کند.


منبع: hidoctor