شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸, ساعت ۱۴:۳۴ |
هورمون لاغری پیدا شد

هورمون لاغری پیدا شد!

هورمون موثر در چاق شدن یا لاغر شدن افراد کشف شد و محققین بالاخره توانستند منشا چاقی را کشف کنند.

هر زمان که افراد احساس شادی عمیقی داشته و یا احساس رضایت‌مندی و سلامتی کامل را داشته باشند، مغز آن‌ها شروع به آزاد کردن سروتونین می‌کند. این نوع سروتونین که بسیار متداول است تنها ۵ درصد از منبع کلی بدن را تشکیل می‌دهد. ۹۵درصد دیگر نیز میزان کالری سوزی از طریق چربی قهوهای تنظیم می‌کند باید گفت که بافتی از چربی‌های قهوه‌ای در اطراف استخوان‌های ترقوه تجمع دارند که به سوختن انرژی کمک می‌کند. این چربی در افراد چاق کمتر بوده و محققان سالیان سال از کاهش مکانیسم آن در تعجب بوده‌اند.

به گفته استاد پزشکی عملکرد بیش از حد سروتونین همانند ترمز در چربی قهوه‌ای عمل می‌کند.

تحقیقات جدید نیز نشان می‌دهد که حضور سروتونین محیطی باعث می‌شود تا چربی قهوه‌ای کمتر فعالیت داشته و بالطبع فعالیت آنزیم‌ها مسدود گردد.

چربی قهوه‌ای یک ذره تکامل یافته‌ای است که کمک می‌کند تا بدن پستانداران در هوای سرد، گرم بماند. همچنین این چربی در سوزاندن چربی سفید مضر کاربرد دارد. گفتنی است که چربی سفید در شکم و ران تجمع می‌شوند و بسته به نوع رژیم غذایی افراد متوقف می‌گردد. تا این اواخر این نگرانی برای محققان درباره چاقی وجود داشت، چرا که بیش از یک سوم از بزرگسالان (حدود ۷۹ میلیون نفر) در ایالات متحده دچار چاقی هستند.

هزینه سالانه درمان بیماری‌های مرتبط با چاقی نظیر بیماری‌های قلبی، سکته مغزی، دیابت نوع ۲ و برخی انواع سرطان بالغ بر ۱۴۷ میلیارد دلار در سال ۲۰۰۸ بوده است. متخصصان بر این باورند یک روش بسیار امن‌تر برای کاهش انرژی با افزایش انرژی یک ریسک خطرناکی است.


منبع: hidoctor