دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸, ساعت ۱۱:۵۹ |
کد بانوگری در خانه

کدبانوگری در خانه

خیلی از خانم ها به دنبال این هستند که چگونه کدبانوی خوبی در خانه باشند. درادامه مطلب زیر برای شما نکاتی چند از کدبانوگری خانم را به شما یاد میدهیم تا آنها را به کار گیرید.

ترفند های کدبانوگری

اگر می خواهید یک کدبانوی تمام عیار باشید لازم است این ترفندها را بدانید.

- برای این که قسمت های آخر شکلات صبحانه و کره بادام زمینی به هدر نرود، مقداری بستنی در این شیشه ها بریزید تا هم بستنی خوشمزه شود و هم از باقی مانده شکلات یا کره بادام زمینی کاملا استفاده شود.

- تخم مرغ را قبل از آب پز کردن محکم تکان دهید تا زرده و سفیده یک رنگ شود.

- برای جلوگیری از چسبیدن گوشت یا ماهی به ته ظرف، ابتدا ته ظرف یک لایه از برش های لیمو قرار دهید و سپس گوشت یا ماهی را روی آن بگذارید.

- پیازهای ریز را ابتدا در آب جوش قرار دهید تا به آسانی پوست شود.

- برای کند کردن روند فاسد شدن گوجه فرنگی، آن را از محل اتصال به ساقه به پایین قرار دهید؛ این امر مانع از ورود هوا می شود.

- برای از بین بردن طعم تلخ هر گیاهی، آن را به مدت یک ساعت در آب یخ قرار دهید.

- پاستا را هنگام گرم کردن مجدد به شکل دونات در بیاورید تا سریع تر گرم شود.

- ظرف بستنی را در پلاستیک فریزر بگذارید تا هنگام برداشتن بستنی نرم بماند.

- برای ثابت نگه داشتن تخته گوشت، زیر آن پارچه خیس قرار دهید.

ترفندهای دیگر خانه داری

- برنامه ریزی کنیدبرای آن که خانه را خوب و کامل تمیز کنید، برنامه ریزی نمایید. قسمت هایی که باید تمیز شوند مانند آشپزخانه، سرویس های بهداشتی، زمین و پنجره ها را در نظر داشته باشید.

- برنامه پنج روزه داشته باشیدبرای نظافت، یک برنامه پنج روزه در نظر بگیرید.

در روز اول و چهارم کل خانه را گردگیری کنید. از برس های گردگیر و دستمال مناسب مبل استفاده کنید. روی مبل ها را جاروبرقی بکشید. گردوغبار پرده ها را با جاروبرقی بگیرید.

روز دوم و پنجم، موادغذایی باقی مانده و بی استفاده داخل یخچال را دور بریزید و یخچال را تمیز کنید. برای تلنبار نشدن لباس های کثیف، یک یا دو بار ماشین لباسشویی را روشن کنید. در حالی که برنامه مورد علاقه تان را می بینید، برای پر شدن لباسشویی، از همسر یا بچه ها کمک بگیرید. به بچه ها یاد دهید لباس هایشان را در کشوی مخصوص خود قرار دهند و قبل از بیرون آوردن اسباب بازی جدید، اسباب بازی قبلی را سر جای خود بگذارند.

روز سوم را به تمیز کردن کف زمین و کلیه سطوح سخت اختصاص دهید. کف زمین را طی و فرش ها را جاروبرقی بکشید.

- جایگذاری مواد شویندهمواد شوینده و ضدعفونی کننده را زیر سینک آشپزخانه و کابینت روشویی قرار دهید. شستشوی سریع و روزانه باعث می شود این قسمت ها همیشه تمیز و عاری از جرم باشند. با قرار دادن شیشه پاک کن در این قسمت، لکه های آینه ها و درهای شیشه ای را به راحتی پاک کنید.

- تمیز کردن حمام بعد از هر حمام، آینه و روشویی را خشک کنید تا این قسمت همیشه تمیز به نظر برسد. بعد از استحمام آخرین عضو خانواده، با استفاده از اسپری تمیزکننده مخصوص حمام (که برای دسترسی آسان زیر سینک قرار داده اید) این فضا را تمیز و ضدعفونی کنید.

- تمیز کردن دستشویی شب ها قبل از خواب، دستشویی را با برس مخصوص سریع تمیز کنید. با انجام روزانه این کارها خانه ای همیشه تمیز، مرتب و ضدعفونی شده خواهید داشت.


منبع: فست فود