یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸, ساعت ۱۷:۲۲ |
هواوی پی 30 و پی 30 پرو جایزه برترین گوشی سال 2019 آسیا را از آن خود کردند

هواوی پی 30 و پی 30 پرو جایزه برترین گوشی سال 2019 آسیا را از آن خود کردند

گوشی های هواوی پی 30 و پی 30 پرو جایزه موسوم به Asia Mobile Awards (جوایز موبایل آسیا) را برای بهترین گوشی های سال 2019 از آن خود کردند. این جوایز همه ساله از سوی تعدادی از روزنامه نگاران، تحلیلگران بازار و سایر فعالان صنعت موبایل و در چندین بخش مختلف به گوشی هایی که از لحاظ طراحی، عملکرد و تجربه کاربری برجسته باشند، اعطا می شود. 

هواوی پی 30 پرو به واسطه دوربین چهارگانه خود که مجهز به لنز پریسکوپی با بزرگنمایی ترکیبی 10 برابری و سنسور RYYB نوآورانه بود، توانست عصر جدیدی را در عکاسی با گوشی تلفن همراه آغاز کند. میزان فروش گوشی های سری پی 30 نیز بسیار قابل توجه بوده و در کمتر از سه ماه 10 میلیون دستگاه‌ها از آن ها به فروش رسیده است.

هواوی پی 30 و پی 30 پرو جایزه برترین گوشی سال 2019 آسیا را از آن خود کردند

هواوی سال گذشته عملکرد بسیار درخشانی داشت و توانست با کنار زدن اپل به رده دوم برترین تولید کنندگان گوشی هوشمند در دنیا برسد. این شرکت در ادامه نیز قصد داشت با تقویت هر چه بیشتر خطوط تولید خود، تا انتهای سال جاری میلادی رتبه اول را از چنگ سامسونگ که چند سالی است به عنوان بزرگ‌ترین تولید کننده گوشی شناخته می شود، در آورد.

اما شدت گرفتن جنگ تجاری بین ایالات متحده و چین، دامن هواوی را نیز گرفت و باعث اعمال تحریم هایی علیه این شرکت از سوی آمریکا شد. ممنوعیت فروش قطعه و خدمات نرم افزاری به هواوی، تمام نقشه های این شرکت را نقش بر آب کرد و با اینکه سران این شرکت هنوز هم به آینده امیدوار هستند، اما بسیار بعید است که به این زودی‌ها شاهد رسیدن هواوی به صدر جدول برترین تولید کنندگان گوشی در دنیا باشیم.


منبع: دیجی رو