دوشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۸, ساعت ۱۲:۴۷ |
آنر 9 ایکس به دوربین سلفی کشویی مجهز خواهد بود

آنر 9 ایکس به دوربین سلفی کشویی مجهز خواهد بود

به تازگی یک طرح‌واره یا شماتیک از گوشی جدید هواوی به نام آنر 9 ایکس (Honor 9X) در فضای مجازی منتشر شده که ایده خوبی از سبک طراحی این محصول را ارائه می دهد. این طرح‌واره توسط یکی از معتبرترین فاش کننده اطلاعات گوشی‌ها به نام ایوان بلاس منتشر شده و نشان می دهد که گوشی آینده آنر مجهز به دوربین سلفی کشویی بوده و در نتیجه در بالای نمایشگر خود هیچ بریدگی و یا حفره ای نخواهد داشت. در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

بر اساس این طرح‌واره، آنر 9 ایکس در پشت بدنه خود نیز مجهز به یک دوربین دوگانه خواهد بود که لنزهای آن به صورت عمودی در گوشه سمت چپ بالا چیده شده اند. با این حال، بر خلاف مدل نسل گذشته، یعنی آنر 8 ایکس، اسکنر اثر انگشت در پانل پشتی تعبیه نشده و این بدان معنی است که شرکت سازنده یا به کلی این سنسور را از گوشی جدید خود حذف کرده و یا آن را به زیر صفحه نمایش منتقل نموده است. الیته با توجه به استفاده از مکانیزم کشویی برای دوربین سلفی که باعث کاهش سرعت باز شدن قفل گوشی با سیستم تشخیص چهره می شود، حدس ما این است که اسکنر اثر انگشت در زیر صفحه نمایش قرار داشته باشد.

از دیگر نکاتی که با توجه به طرح‌واره اخیر می توان متوجه شد، قرارگیری دکمه پاور و دکمه‌های کنترل صدا در سمت راست بدنه و یک پورت یو اس بی در قسمت پایین بدنه است که امیدواریم این پورت از نوع C باشد.

پیش از این تأیید شده بود که آنر 9 ایکس به تراشه پردازشی کرین 810 مجهز خواهد بود و انتظار می رود در روزهای آتی و تا قبل از رونمایی رسمی گوشی در اواخر ماه جاری میلادی نیز جزئیات بیشتری از آن فاش شود.


منبع: دیجی رو