یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸, ساعت ۱۶:۲۳ |
با SEMrush وب‌سایت‌تان را تحلیل کنید

با SEMrush وب‌سایت‌تان را تحلیل کنید

معرفی ابزار SEMrush

برای شروع بهتر است بدانید که ابزار SEMrush یک ابزار قابل نصب نیست که به پلتفرم شما بستگی داشته باشد. SEMrush در حقیقت یک سایت است که شما می‌توانید اطلاعات سایت خود را در آن وارد کنید تا کار تجزیه و تحلیل اطلاعات ورودی و خروجی سایت شما انجام شود.

در حقیقت SEMrush یک ابزار بسیار مناسب برای بهبود SEO و در نتیجه بهتر‌شدن عملکرد سایت شماست. داشبورد SEMrush بسیار ساده و کاربردی است. رابط کاربری این ابزار محتوا به خوبی طراحی شده و با چند کلیک ساده اطلاعاتی که می‌خواهید را می‌توانید به دست آورید. از همان لحظه که وارد سایت می‌شوید، SEMrush اطلاعاتی بسیار مفید از سایت را در اختیار شما قرار می‌دهد.

آیا SEMrush کاملا رایگان است؟

در حقیقت استفاده ابتدایی از SEMrush کاملا رایگان است. کدنویسی طولانی و پشتیبانی قوی این مجموعا قطعا به دنبال کسب درآمد هستند پس نمی‌توان انتظار داشت که چنین ابزار تعیین استراتژی محتوای قدرتمندی را به صورت رایگان در اختیار ما قرار دهند.

اما خوشبختانه ما می‌توانیم از چند قابلیت ابتدایی آن به صورت رایگان استفاده کنیم. قابلیت‌های پیشرفته و بسیار مهم این ابزار به صورت رایگان قابل دسترس نیستند. شما اگر قصد استفاده کامل از این ابزار مفید را دارید، باید آن را خریداری کنید. خوشبختانه یکی از مزایای مهم SEMrush در این است که نیازی به شارژ حساب کاربری نیست.

در حقیقت به جای اینکه کاربری مثلا یک‌ماهه یا یک‌ساله خریداری کنید، می‌توانید دو نسخه متوسط و حرفه‌ای را به صورت کامل خریداری کنید و هزینه‌ای برای استفاده ماهانه نپردازید. قیمت بسته پایه این سایت حدود ۷۰ دلار و بسته کامل و حرفه‌ای آن حدود ۱۰۰ دلار است.

چرا باید از SEMrush استفاده کنیم؟

خب در حال حاضر ابزار‌های بسیار زیادی برای تعیین استراتژی محتوا وجود دارند. اکثر این ابزار‌ها رایگان هستند و یا توسط شرکتی معتبر همانند گوگل ارائه شده‌اند. اما چرا ما باید در این میان SEMrush را انتخاب کنیم؟ آیا این ابزار محتوا ارزش این را دارد که برای آن هزینه بپردازیم و کاربری خود را به کاربری برتر ارتقا‌ دهیم؟

با SEMrush موفقیتی که تا کنون کسب کرده‌اید را مشاهده کنید

زمانی که وارد SEMrush می‌شوید و نام دامنه خود را وارد می‌کنید، یک سری اطلاعات عمومی و بررسی کلی روی صفحه مشاهده خواهید کرد. در حقیقت این اطلاعات به شما نشان می‌دهند که چه میزان ترافیکی را سایت شما دریافت می‌کند.

این اطلاعات بر اساس ترافیک ارگانیک و ترافیکی که بابت آن هزینه پرداخت کرده‌اید، تفکیک شده‌اند تا متوجه شوید چقدر به صورت ارگانیک توانسته‌اید که مخاطب را جذب خود کنید. با استفاده از SEMrush شما قادر هستید تا در لحظه کمتر یا بیشتر‌شدن ترند، ترافیک خود را مشاهده کنید.

اگر رتبه کلمه کلیدی اصلی شما بهتر و یا بدتر شود، شما می‌توانید آن را از اینجا ببینید و به سرعت مدیریت کنید. شما قادر به دانلود گزارش بررسی کلی سایت خود هستید. SEMrush این گزارش را به فرم Pdf برای شما ذخیره می‌کند و همچنین به شما اجازه می‌‌دهد تا داده‌های آماری سایت خود را از ۳۰روز تا ۲ سال با هم مقایسه کنید. این اطلاعات روی یک نمودار ساده قرار داده شده‌اند تا به شکل بصری و ساده آنها را مشاهده کرده و به‌سادگی در تولید محتوا و تعیین استراتژی محتوا از آن استفاده کنید.

با این ابزار محتوا شما می‌توانید رقبای خود را بهتر بشناسید

میلیون‌ها سایت و وبلاگ مثل شما وجود دارند. این ابزار همانند یک جاسوس می‌تواند عمل کند تا راز موفقیت سایت‌های رقبا برای شما برملا شود. گاهی شما آنقدر درگیر بالا بردن ترافیک سایت خود هستید که از بررسی سایت رقبا غافل می‌مانید. اما در این موارد SEMrush به شما این قابلیت را می‌دهد تا سایت رقبا را بررسی کنید و کلمات کلیدی که باعث بالا بردن ترافیک سایت رقبا شده را به دست آورید.

به این شکل شما نیز می‌توانید از آن کلمات کلیدی استفاده کنید تا SEO خود را بهبود دهید. زمانی که ترافیک به سایت شما روانه شود، دیگر می‌توانید تصمیم بگیرید که ادامه مسیر را به چه شکل پیش ببرید، اما برای شروع و بالابردن ترافیک، نیاز به این اطلاعات دارید.


منبع: هفته نامه شنبه